Toyoty v autobazaroch

autá na predaj, ...
Používateľov profilový obrázok
bono21
panic
Príspevky: 78
Dátum registrácie: Utorok, 12. Júna 2007, 13:52
Bydlisko: Košice/KVP
Kontaktovať používateľa:

Re: Toyoty v autobazaroch

Príspevok od používateľa bono21 » Utorok, 18. Mája 2010, 09:48

chmelo napísal:Súhlas s andym.gee...každopádne sa mi nezdá nenormálne, keď z výfuku pri takých otáčkach ide čierny dym...nehovorím ale o štýle ala Prassat pri predbiehaní, resp. LKT túrované hore brehom :mrgreen:
Treba brať do úvahy, že pri 6-7 tisícoch motor spotrebuje nejaké to palivko navyše a kat (keďže nieje filtrom pevných častíc) proste nemáš šancu zachytiť toľko sadzí.
Možno sa to nezdá...hlavne pri idúcom aute, keď sa sadze rozptýlia rýchlo v prúdiacom vzduchu, ale ten dym tam bude vždy....veď si len tak skúšobne skúste naplniť Zippo palivovým benzínom a uvidíte, aký čmoudek z neho pôjde ;-)
Trocha si ma ukľudnil, lebo ináč to autíčko ide pekne len pri túrovaní a státí som tam videl ten dym.
To Andy Gee dá sa to preveriť aj ináč alebo len na prístrojoch?
Avensis T25 Combi
ex Corolla E10 ´96

vitelo1
začiatočník
Príspevky: 189
Dátum registrácie: Streda, 3. Júna 2009, 09:52
Bydlisko: Bratislava

Re: Toyoty v autobazaroch

Príspevok od používateľa vitelo1 » Utorok, 18. Mája 2010, 10:10

no hovoríme o benzínovom motore s premenlivým časovaním a nie o nákladnom aute v kopci a porovnávať spaľovanie v motore s horením zapaľovača :shock: ty koksooooo ešte raz, čierny dym tam nemá čo hľadať !
E10 Corolla 1,33 xli sedan

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Re: Toyoty v autobazaroch

Príspevok od používateľa chmelo » Utorok, 18. Mája 2010, 11:55

Áno...hovoríme o benzínovom motore s premenlivým časovaním, ktorý má ale tiež stále prívlastok spaľovací a jedným z produktov spaľovania hlavne pri studenom štarte býva dym, resp. sadze. Tomu sa proste nevyhneš...skúšal som to s AVE a pri vlažnom motore išiel čierny dym už pri 4 tisícoch a to môžem povedať, že ten motor je OK. Samozrejme pri úplne zohriatom motore bolo aj pri cca 6 tisícoch poznať čierny dym, ale už menšej miere, čo je dané lepším spaľovaním.
Nechcem sa zbytočne hádať a pochybovať o tvojich, alebo kohokoľvek znalostiach a skúsenostiach, lebo sám sa považujem za laika v tomto odbore, ale keď nad tým uvažujem vyložene sedliackym rozumom a ztotožním sa s tvojím názorom, tak potom nechápem, kde sa vo výfuku berú tie čierne sadze vo výfuku...
Prassata a LKT som uviedol extrém ako to nesmie vyzerať..... a zapaľovač? Prečo nie...aký je principiálny rozdiel v horení rovnakého paliva v spaľovacej komore a na voľnom vzduchu? Išlo mi len o to, že pri takom či onakom spaľovaní zákonite vznikajú vedľajšie produkty a tomu sa asi nevyhne žiadny spaľovací motor :roll:

Ale myslím, že sme sa pustili do dosť slušného offtopicu...či ee?
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

Používateľov profilový obrázok
bono21
panic
Príspevky: 78
Dátum registrácie: Utorok, 12. Júna 2007, 13:52
Bydlisko: Košice/KVP
Kontaktovať používateľa:

Re: Toyoty v autobazaroch

Príspevok od používateľa bono21 » Utorok, 18. Mája 2010, 12:11

Off topic neoff topic ... ale mne to pri rozhodovaní pomôže, vďaka.
Avensis T25 Combi
ex Corolla E10 ´96

Používateľov profilový obrázok
liguere
toyoťák
Príspevky: 814
Dátum registrácie: Pondelok, 30. Júla 2007, 22:54
Bydlisko: presov
Kontaktovať používateľa:

Re: Toyoty v autobazaroch

Príspevok od používateľa liguere » Utorok, 18. Mája 2010, 12:29

aky je rozdiel v spalovani na zapalovaci a v spalovacej komore? to sa snad nepytas vazne chmelo. netreba mat doktorat z fyziky, aj ked laicky si povieme, aky mas kompresny pomer? sedliackym rozumom, zhruba tolko krat vacsi tlak je pri tom spalovani v motore oproti spalovaniu na vzduchu. do motora palivo vstrekujes pod tlakom= rozprasujes, zapalovac ide len tak, "samospadom". diametralne odlisne podmienky. ano, vedlajsie produkty tam su tak ci onak.
pri benzinaku by nemal ist z vyfuku cierny dym. az tolko sadzi sa tam zase netvori. sivy beriem, hlavne na studeny motor. ak ide cierny ala spominany prassat ci LKt, cosi nebude kosher. ako velmi cierny nam bono nenapisal, tak tazko posudit, ci len sivy a ozno trochu do cierna, alebo traktorovy komin plny sadzi.
jednoducho treba obetovat 20-30 eciek a dat to pozriet do servisu.
terazky avensis combi t25 1.8vvti
ex: RIP avensis combi t22 1.8vvti Obrázok
ex: e11 1.3 G6, UK = s vyrobnou chybou, volant na blbej strane

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Re: Toyoty v autobazaroch

Príspevok od používateľa chmelo » Utorok, 18. Mája 2010, 12:48

O jéje...som mal zas čo povedať :mrgreen: ....preto som tam písal slovíčko "principiálny" rozdiel...je jasné, že sa to deje pri iných podmienkach a účinnosť je tým pádom kdesi inde...išlo mi len o jednoduchý príklad vzniku tých vedľajších produktov, bez ktorých to pri dnešných technológiách nejde...
Je len dobre, keď to auto čekne odborník...termín "čierny dym" je veľmi subjektívny....ťažko povedať, či bono hovorí o dyme, jak keď podpáliš pneumatiku, alebo o mierne načernalom priehľadnom opare (to je napr. čierny dym pre mňa)...to je stopro ťažko hodnotiť ;-)
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

Používateľov profilový obrázok
bono21
panic
Príspevky: 78
Dátum registrácie: Utorok, 12. Júna 2007, 13:52
Bydlisko: Košice/KVP
Kontaktovať používateľa:

Re: Toyoty v autobazaroch

Príspevok od používateľa bono21 » Utorok, 18. Mája 2010, 18:10

No tak ten dym bol sivy a trochu prešiel do cierna. Ale len v okamihu vysokých RPM.
Avensis T25 Combi
ex Corolla E10 ´96

andy.gee
panic
Príspevky: 129
Dátum registrácie: Streda, 29. Apríla 2009, 20:36
Bydlisko: BA

Re: Toyoty v autobazaroch

Príspevok od používateľa andy.gee » Utorok, 18. Mája 2010, 20:10

bono21 napísal:
chmelo napísal:Súhlas s andym.gee...každopádne sa mi nezdá nenormálne, keď z výfuku pri takých otáčkach ide čierny dym...nehovorím ale o štýle ala Prassat pri predbiehaní, resp. LKT túrované hore brehom :mrgreen:
Treba brať do úvahy, že pri 6-7 tisícoch motor spotrebuje nejaké to palivko navyše a kat (keďže nieje filtrom pevných častíc) proste nemáš šancu zachytiť toľko sadzí.
Možno sa to nezdá...hlavne pri idúcom aute, keď sa sadze rozptýlia rýchlo v prúdiacom vzduchu, ale ten dym tam bude vždy....veď si len tak skúšobne skúste naplniť Zippo palivovým benzínom a uvidíte, aký čmoudek z neho pôjde ;-)
Trocha si ma ukľudnil, lebo ináč to autíčko ide pekne len pri túrovaní a státí som tam videl ten dym.
To Andy Gee dá sa to preveriť aj ináč alebo len na prístrojoch?
hmm .. no pokial viem, tak ti to vedia premerat asi len v servise, jedine, ze maju nejaky prenosny pristroj ale to uz neviem ake pristroje existuju

v kazdom pripade sa to asi oplati ;-)

EDIT: no tie pristroje som pozrel na nete a su ocividne prenosne .. takze bud si zober nejakeho servisaka so sebou alebo zajdi do prveho servisu co bude poblizku
Naposledy upravil/-a andy.gee v Utorok, 18. Mája 2010, 22:52, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
hanz
začiatočník
Príspevky: 254
Dátum registrácie: Štvrtok, 14. Októbra 2004, 09:47
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Toyoty v autobazaroch

Príspevok od používateľa hanz » Utorok, 18. Mája 2010, 20:35

nas stary t22 dvojliter 150k (myslim ze to je ten isty motor) zvykol vypustit z vyfuku kusok cierneho dymu ked sa mu poriadne vytalo.. a to bolo v dobach ked to auto malo dva roky a 50000 km a jazdili sme ho od nova..

neviem aky dym ide z toho tvojho auta a ako vyzera, smrdi, resp. ci to je len kudol, alebo ide cierny dym furt. nas avensis v kazdom pripade dymil..
avensis T25 2AD-FTV
ex corolla E12 1CD-FTV
ex corolla E10 4E-FE

telekoccar
nula
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Utorok, 27. Apríla 2010, 09:49

Re: Toyoty v autobazaroch

Príspevok od používateľa telekoccar » Streda, 19. Mája 2010, 09:00

Produktom spalovania vo vseobecnosti nielen lahkých uhlovodíkov su spaliny vedlajsim je teplo to je jasne. Ale Chmelo s tym zapalovacom to bolo ozaj asi prehnane :-) Zdielam to co uz bolo povedane je to VVT a dlasia vec lambda sondy sa snazia o dodrzanie stechiometrickeho spalovania cize cierne kudoly by tam nemuseli byt. Ale videl som uz kadejake auta ktore pri tom ako sa rucicka dotkla cervenej hranice a nasledne znova trosku cierneho bordelu vypustili . .. Kazdopadne moje 4efe to nerobi !!

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Re: Toyoty v autobazaroch

Príspevok od používateľa chmelo » Streda, 19. Mája 2010, 10:25

Och joj....furt vám nedá spávať ten môj zapaľovač :mrgreen: Už mi to pripadne, že sa bavím s ženskými, alebo právnikmi....takže ešte raz....s tým zapaľovačom mi išlo o to, že palivo (konkrétne 95ka benzín) obsahuje zložky resp. aditíva, ktoré pri akomkoľvek type horenia produkujú sadze/dym a vo väčšej, alebo menšej miere sa dymeniu nedá vyhnúť...proste je to nereálne...preto som použil slovo "principiálne" ;-)
Mám X príkladov, že je to tak...môj dvojlitrový AVE, bráchov kompresor aj kámošova Hooooondaaaaaa proste DYMIA....keď tomu proste skočíš na krk a prejdeš v sekunde napr. so 4000 do 6500 otáčok, tak si proste zadymia. AVE je na tom o čosi lepšie samozrejme, lebo je ináč stavaný a počas jazdy si to ani nevšimneš, ale napr. ten kompresor pri 8500 proste zahulí a hotovo a to si dovolím tvrdiť, že motor je v stopercentnom stave a je to VVTLi ;-)
Kašlime už na to, lebo konieckoncov sa aj tak bavíme o hovne, keďže pohľad na pojem čierny dym je dosť subjektívny :roll:
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

Používateľov profilový obrázok
grexos
Toyota guru
Príspevky: 2461
Dátum registrácie: Štvrtok, 8. Marca 2007, 10:27
Bydlisko: Gbely
Kontaktovať používateľa:

Re: Toyoty v autobazaroch

Príspevok od používateľa grexos » Streda, 19. Mája 2010, 12:08

nerobte tu off topic ;)
Corolla TE71 GT 2T-G
Previa TCR1 2TZ-FE
Yaris 2 1.3
Mazda 5 2i
Ex: Ford Cortina MK3, AE111L, H Stream 2.0, AE92L GTi

Používateľov profilový obrázok
kuro
toyoťák
Príspevky: 712
Dátum registrácie: Piatok, 27. Januára 2006, 16:12
Bydlisko: Íst Slovakia
Kontaktovať používateľa:

Re: Toyoty v autobazaroch

Príspevok od používateľa kuro » Streda, 19. Mája 2010, 14:52

tak na tuto 4th gen. by ma netrebalo 2x prehovarat.... uff..
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/646629/
Obrázok
LEXUS IS200
"ex cariňák:-)"
join the 5th celica drivers group on fasbuk

Používateľov profilový obrázok
fajry
administrátor
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Júla 2004, 13:45
Bydlisko: Bratislava/Nove Zamky
Kontaktovať používateľa:

Re: Toyoty v autobazaroch

Príspevok od používateľa fajry » Streda, 19. Mája 2010, 16:22

veru veru kuro. Tato celica je pre mna ta najkrajsia.
Subaru Forester (IV/SJ) 2.0 CVT
Toyota RAV4 II 2.0 D-4D
ex: Subaru Forester (III/SH) 2.0D
ex: Avensis T22 sedan 2.0 D4D
ex: Toyota Corolla 1.6 E11
ex: Toyota Celica st165 turbo 4x4
ex: Toyota Celica st162 2.0
ex: Toyota Corolla 1.6GTi E9 liftback

mates_elit
panic
Príspevky: 135
Dátum registrácie: Sobota, 2. Januára 2010, 14:09
Bydlisko: Lietava

Re: Toyoty v autobazaroch

Príspevok od používateľa mates_elit » Streda, 19. Mája 2010, 19:22

Keď raz budem mať čas a nejaké zvyšné evráče, tak si takéto niečo zadovážim, zaparkujem to do humna, komplet rozoberiem a všetko vyleštím, opravím, nalakujem a dám tým zasranom na pizza autách čuchať dym... :lol: :lol: :lol:
http://toyota-corolla.autobazar.eu/16-g ... 86974.html

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných