Chybajuci cerveny papierik

Fórum o všetkom, čo vás zaujíma ...

Moderátor: Elvis

Používateľov profilový obrázok
CelicaNR
Toyota guru
Príspevky: 1599
Dátum registrácie: Utorok, 3. Augusta 2004, 16:44
Bydlisko: Bratislava, Slovakia
Kontaktovať používateľa:

Chybajuci cerveny papierik

Príspevok od používateľa CelicaNR » Piatok, 3. Augusta 2007, 13:44

Caute,

musim sa s vami podelit o vcerajsi zazitok, alebo lepsie povedany o dnesny. A rad by som ziskal od vas radu.

STORY:
Po narocnej nocnej 25km ture v karpatoch v okoli Pezinskej Baby, som sa vracal s kamosom do BA, smerom do Mlynskej Doliny. Bolo cca 2.45 rano. Po odboceni smerom k hradu (na krizovatke na moste pri STv), som v spetaku zbadal majak hliadky. Tak som pekne zastavil, ztiahol okienko, privetivo sa usmial na oficiera a spytal sa, ci chce vidiet doklady :). Pan policajt prikyvol a ja som mu povytahoval vsetko, co som v aute nasiel a co sa tykalo kontroly. Jedine, co som nevedel najst, bol ten sk*rveny maly cerveny papierik o STK. Neviem akym zazrakom som ho nenasiel medzi dokladmi, kedze mi je jasne, ze STK mam a okrem protokolu a nalepky som dostal aj ten papier(aspon co si pametam).
Tak som urputne hladal, moj spolujazdec tiez. Obaja v maskacoch, unaveni a zarasteni. Necudoval som sa, ked pan policajt sa spytal, ci si moze pozriet obsah kufra. Nenamietal som a vystupil som mu ho ukazat. Soferoval som bosy, lebo moje turisticke boty nemaju radi spojku a tie plasty nad pedalom, co som si vyskusal uz poobede a vzdy som sa rozbiehal ako cerstvy absolvent autoskoly. Takze som vystupil, otvoril kufor, ukazal mu komplet kufor, zapratany maskacovymi a vojenskymi vecami (chvalabohu bez zbrani, ci uz Airsoftovych alebo ostrych - este stastie ze sme ich nebrali) a zodpovedal na vsetky jeho "dotierave" ale velmi prijemne "komunikaciu rozvijajuce" otazky (ci sme polovnici, kolko to auto vytiahne, kolko som za neho zaplatil, atd.).
Po strastiplnom, asi 15min hladani STK som uz rezignoval a po vsetkej moznej argumentacii (ze ju niekde mat musim, lebo vsak ked som auto prihlasoval, musel som absolvovat STK...atd.) som sa ho zacal pytat ako sa to da riesit. Najprv ma trapil rieseniami typu
1. Zoberieme vam technicak + znacky
2. Dame vam zapis do karty vodica (mate iba 3 pokusy - potom preskusanie) + 2000 sk pokuta
3. Alebo to poriesime inak.

Skoro 3 hodiny rano, kopec prachov v penazenke, viete co som si vybral. I ked sprvu som mu tvrdil, ze nech mi trebars da aj zapis, ja problemy s policiou nemavam, na prachy nech mi vypise sek. Ale ked som videl, ze sa mu do seku nechce, tak som presiel na moznost 3. :)

Medzi tym este sa ma asi 3x spytal, ci som nepil, ani kvapku, lebo sa mi dako lesknu oci :D Na co som mu s radostou oznamil, ze ja by som si aj fukol, lebo este v zivote som nefukal do tej hadicky a chcel by som si to vyskusat, ak sa mu teraz o 3.00 rano chce :) Pan policajt efektivne vycuval, ze teda nemusime:)

Pekne sme sa pozdravili nakoniec, aj s kolegom sediacim v aute a odisiel som. End of Story.

PROBLEM:
Potrebujem teraz poradit, ak sa mi nepodari najst cerveny papierik, ci mi staci v aute nosit protokol z STK (ta velka A4), ktoru mam, alebo mam ist znovu na STK (teraz uz aj spolu emisnou) a minut dalsich par tisic ?

Dik za rady vopred.
Sweet and sexy..
tobe CH-R 1.8 Hybrid ... 11.1sec@0-60mph
Octavia RS 2.0 ... 6.9sec@0-60mph
exDucati 0.8 Monster ... 4.2sec@0-60mph
exCelica 2.0 GT with 3SGE ... 7.6sec@0-60mph

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Chybajuci cerveny papierik

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Piatok, 3. Augusta 2007, 14:22

upgrated....

a ta tretia moznost ta stala kolko??? to je smutne, nenajst tu "karticku"... kua... ja som pocul, ze nestaci mat protokol...
Naposledy upravil/-a Gabriel Nagy v Piatok, 3. Augusta 2007, 18:47, upravené celkom 1 krát.
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
GunslingerPK
panic
Príspevky: 22
Dátum registrácie: Utorok, 11. Apríla 2006, 21:34

Re: Chybajuci cerveny papierik

Príspevok od používateľa GunslingerPK » Piatok, 3. Augusta 2007, 14:27

CelicaNR: Nie som si na 100% isty, ale myslim ze ak mas protokol z STK (a predpokladam ze aj nalepku na okne), staci Ti zajst na niektoru STK (najlepsie tam kde si ju robil, aj ked ak mas protokol mali by Ti to spravit kdekolvek), a dat si vystavit nove "Osvedcenie o technickej kontrole" (tusim 40.- Sk).

Skus tam najskor zavolat, aby si sa zbytocne neprehnal, ale myslim ze by s tym nemal byt ziaden problem.
GunslingerPK
LC120
LC80
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
CelicaNR
Toyota guru
Príspevky: 1599
Dátum registrácie: Utorok, 3. Augusta 2004, 16:44
Bydlisko: Bratislava, Slovakia
Kontaktovať používateľa:

Re: Chybajuci cerveny papierik

Príspevok od používateľa CelicaNR » Piatok, 3. Augusta 2007, 15:01

Super, tak to mi odlahlo, dufam, ze to bude take jednoduche :)
Sweet and sexy..
tobe CH-R 1.8 Hybrid ... 11.1sec@0-60mph
Octavia RS 2.0 ... 6.9sec@0-60mph
exDucati 0.8 Monster ... 4.2sec@0-60mph
exCelica 2.0 GT with 3SGE ... 7.6sec@0-60mph

Používateľov profilový obrázok
GunslingerPK
panic
Príspevky: 22
Dátum registrácie: Utorok, 11. Apríla 2006, 21:34

Re: Chybajuci cerveny papierik

Príspevok od používateľa GunslingerPK » Piatok, 3. Augusta 2007, 15:04

Inak, do buducna - zakon 725/2004 o podmienkach prevádzky vozidiel v premávke na pozemných komunikáciách - § 52 Doklad o vykonaní technickej kontroly - (1) Dokladom o vykonaní technickej kontroly podľa § 49 ods. 2 písm. a) a d) je vyznačený Protokol o technickej kontrole vozidla, Osvedčenie o technickej kontrole a vyznačená (perforovaná) kontrolná nálepka.

Cize ak si mal pri sebe protokol, alebo aspon nalepku na skle, kludne si mohol argumentovat ze doklad o vykonani STK mas. Argumentovanie sice v takychto pripadoch sice casto len zhorsuje situaciu, ale v tomto pripade si bol plne v prave. Ak by si mal prepadnutu STK, to by bolo ine kafe - a vtedy by tie reci o brati technicaku a vodicaku mali opodstatnenie, ale predpokladam ze STK mas platnu, takze to bolo len mlzenie z ich strany a snaha "prilepsit" si pred vyplatou, a kludne si to mohol ignorovat. Pochybujem ze by bol taky hlupy aby Ta naozaj nahlasil, pretoze platnost STK sa da aj dodatocne skontrolovat x-sposobmi.

Inak, ak by si nemal u seba ani karticku, ani protokol, a z nejakeho dovodu ani nalepku, podla sadzobnika pokut je "Vedenie vozidla bez dokladov predpísaných na vedenie a premávku vozidla" za 500.- Sk

A aj ked vysku blokovej pokuty ustanovenu v sadzobniku moze policajt znizit, resp.zvysit v zavislosti od zavaznosti priestupku, v Tvojom pripade je to uplne bezpredmetne.

Cize nabuduce v takomto pripade nech kludne vypise protokol a predvolanie, Ty do neho dopis ze STK mas platne a preukazal si to nalepkou aj protokolom, a ak to neroztrha hned, po Tvojom odjazde ten papier poputuje do cigaretoveho popolniku v policajnej Fabii... ;-)
GunslingerPK
LC120
LC80
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
wakkee
Toyota guru
Príspevky: 1312
Dátum registrácie: Streda, 1. Júna 2005, 09:42
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: Chybajuci cerveny papierik

Príspevok od používateľa wakkee » Piatok, 3. Augusta 2007, 15:29

z vlastej skusenosti viem, ze uvedomeli policati uznavaju aj nalepku resp. svojho casu stitok na EVC. Raz som mal pozicane auto a tiez som nemal doklad o STK, nastastie argument, ze nalepka je na znacke zabral. A pytal som sa policajta, ze ked nemam nalepku na EVC, ci je treba vybavit novu, jeho slova zneli, ze pokial mam karticku alebo protokol, tak vsetko sa berie ako doklad a nalepku nemusim mat. Takze si mal smolu na debila, ktoreho si nebol typ.
Today, Tomorrow, To ..... to co je? (R)
Speed's just a question of money. How fast can you go?

Opat Toyota
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
GunslingerPK
panic
Príspevky: 22
Dátum registrácie: Utorok, 11. Apríla 2006, 21:34

Re: Chybajuci cerveny papierik

Príspevok od používateľa GunslingerPK » Piatok, 3. Augusta 2007, 15:49

Este doplnim, pozrel som to a oficialne by sa mala platnost technickej kontroly pri zastaveni cestnou kontrolou preukazovat Osvedcenim a nalepkou, ale v pripade ze Osvedcenie nemas a mas len nalepku, jedine na co by to mohli uhrat je to "Vedenie vozidla bez dokladov predpísaných na vedenie a premávku vozidla" za 500.-, ale kedze mlzili tak ako pises, ak by si nastojil na vypisani protokolu a uviedol by si tam ze Ti hrozili zobratim technicaku, vodicaku a zapisom do karty vodica, ten protokol by ta hliadka nikdy neodovzdala...

Inak, keby Ta ozaj vytocili, ich chovanie by sa to uz dalo povazovat za zneuzivanie pravomoci verejneho cinitela, a v tom pripade sa uz na nich daju pouzit aj tazsie kalibre, ale kedze je to uz pase a vybavene bez papiera, treba to len zobrat ako dalsiu skusenost a poucenie do buducna.

A ano, je lahke byt generalom po boji, a tak neskoro v noci, respektive skoro nadranom clovek nepremysla s cistou hlavou a zvycajne sa chce len co najskor dostat domov do postele, a to oni dobre vedia...
GunslingerPK
LC120
LC80
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
CelicaNR
Toyota guru
Príspevky: 1599
Dátum registrácie: Utorok, 3. Augusta 2004, 16:44
Bydlisko: Bratislava, Slovakia
Kontaktovať používateľa:

Re: Chybajuci cerveny papierik

Príspevok od používateľa CelicaNR » Piatok, 3. Augusta 2007, 18:05

Dik za postrehy. No, ono ako som sa dnes v aute pozeral, nalepku na skle nemam :oops: , a nemal som vtedy ani protokol :oops: . Uhral som to na tych 500, cize boli v prave a ja som mal asi fakt stastie.
Asi by som mal ist preventivne na tu STK, lebo i tak by som mal ist na emisnu, co sa mi mari :)
Sweet and sexy..
tobe CH-R 1.8 Hybrid ... 11.1sec@0-60mph
Octavia RS 2.0 ... 6.9sec@0-60mph
exDucati 0.8 Monster ... 4.2sec@0-60mph
exCelica 2.0 GT with 3SGE ... 7.6sec@0-60mph

Používateľov profilový obrázok
Youngblood
začiatočník
Príspevky: 198
Dátum registrácie: Streda, 20. Júna 2007, 19:11
Bydlisko: Dunajská Streda / Bratislava

Re: Chybajuci cerveny papierik

Príspevok od používateľa Youngblood » Piatok, 3. Augusta 2007, 18:17

Co sa tyka tej malej karticky, kludne zajdi s protokolom tam, kde ti STK vydali a dostanes novu. Ja ked som si kupoval svoje auto som mal len protokol, lebo chalan ktorý to tu prihlasoval sa na to vyprdol, nevrátil sa pre karticku s nálepkou a jazdil to len s protokolom... Bez karticky a bez nálepky s protokolom som zasiel tam, kde na to auto robili STK a dostal som aj karticku aj nálepku. ;-) Stalo ma to chvilku cakania a nieco kolem 150-200skk (tusim) :lol:
Toyota Celica TS23, VVTL-i (2ZZ-GE)
Ex:Toyota Celica T23, VVT-i (1ZZ-FE)
If U dont fight, U lost allready!!!
トヨタ セリカ

ToyoCarE

Re: Chybajuci cerveny papierik

Príspevok od používateľa ToyoCarE » Piatok, 3. Augusta 2007, 18:53

je to stale lacnejsie ako platit pokutu,, pripadne sa hadat s nimi,, nema to skoro vzdy vyznam,,, aj my sme nejaky cas jazdili len s protokolom,,, im je v podstate jedno co mas,,, ide mozno len o to, ze ta cervena je spratnejsia,,ale mozno sa mylim.

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Chybajuci cerveny papierik

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Piatok, 3. Augusta 2007, 18:53

CelicaNR napísal:Dik za postrehy. No, ono ako som sa dnes v aute pozeral, nalepku na skle nemam :oops: , a nemal som vtedy ani protokol :oops: . Uhral som to na tych 500, cize boli v prave a ja som mal asi fakt stastie.
Asi by som mal ist preventivne na tu STK, lebo i tak by som mal ist na emisnu, co sa mi mari :)
na emisnu sa ide podla toho, aky rocnik vlastnis... tusim teraz maju ist auta s rokom vyroby 1993a nizsie, takze este asi nemusis, ale samozrejme treba to absolvovat naraz, nebehat zbytocne a platit...
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Ado
Toyota guru
Príspevky: 1796
Dátum registrácie: Streda, 27. Júla 2005, 09:10
Bydlisko: Tábor

Re: Chybajuci cerveny papierik

Príspevok od používateľa Ado » Pondelok, 6. Augusta 2007, 14:45

ja jazdím s protokolom už rok a pol a zatial s tým nemal nikto problem a ešte pol roka jazdiť budem pokial nepojdem na novu stk
Lexus RX 400h,2008
Ex:RAV 4 II (XA2) 2.0 VVTi 4WD,r.v.2004
Ex:Celica AT200,r.v.96
1.8,85kw
Ex:Celica AT180,r.v.92
1.6Sti,74kw

Používateľov profilový obrázok
Leňulka
toyoťák
Príspevky: 828
Dátum registrácie: Štvrtok, 17. Marca 2005, 18:31
Bydlisko: Březová
Kontaktovať používateľa:

Re: Chybajuci cerveny papierik

Príspevok od používateľa Leňulka » Pondelok, 6. Augusta 2007, 14:56

ja jsem nikdy karticku od stk nemela, vim ze byva, ale nejak mi to divne neprislo, nikdy ji po me nikdo nechtel, dostala jsem ji az ted kdyz jsem byla na technicke, kdy se pan divil ze ji nemam, mela jsem u sebe jen protokol a to stacilo, ale ani ten nikdo nechtel, vzdycky jim staci obcanka, ridicak, maly technicak, jednou jedinkrat za mou karieru chtel jeden policista i karticku od povinneho ruceni :D
Toyota Celica 2.0 Turbo All-Track 1991
Toyota 4Runner 2,4i 1989
Ex: Toyota Celica 2.0 Turbo 4WD 1989
Ex: Toyota 4Runner 3.0 V6 1989
Ex: Toyota Celica 2.0 Turbo 4WD 1988
Ex: Toyota Celica 2.0GTi 16V 1989
N.M.T. Engineering

Používateľov profilový obrázok
Youngblood
začiatočník
Príspevky: 198
Dátum registrácie: Streda, 20. Júna 2007, 19:11
Bydlisko: Dunajská Streda / Bratislava

Re: Chybajuci cerveny papierik

Príspevok od používateľa Youngblood » Pondelok, 6. Augusta 2007, 15:26

Ach jo... Kočky to maju väčšinou jednoduchšie :lol: :lol: :lol: Stací pekný úsmev a majú to v suchu 8)
Toyota Celica TS23, VVTL-i (2ZZ-GE)
Ex:Toyota Celica T23, VVT-i (1ZZ-FE)
If U dont fight, U lost allready!!!
トヨタ セリカ

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 19 neregistrovaných