Zabezpecenie auta

Fórum o všetkom, čo vás zaujíma ...

Moderátor: Elvis

Používateľov profilový obrázok
fajry
administrátor
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Júla 2004, 13:45
Bydlisko: Bratislava/Nove Zamky
Kontaktovať používateľa:

Zabezpecenie auta

Príspevok od používateľa fajry » Pondelok, 22. Augusta 2005, 17:50

Cez vikend mi nejaky idiot vytrhol vlozku zamku, ukradol komplet naradie, co som tam mal a asi chcel tahat aj benzin, kedze viko nadrze som nasiel vedla zadneho kolesa. Samozrejme, ze dvere nechal otvorene a ked prsalo, tak mam v aute bazen :-(

Preto sa pytam, co odporucate na zabezpecenie auta? Aky typ alarmu, ... Nemam tam ani central, takze by som to chcel riesit asi takto: central na dialkove + alarm. Samozrejme zlodej sa do auta dostane vzdy, ale aspon mu to chcem trosku stazit.

No najviac ma trapi to ukradnute naradie :-(( By som mu odtal prsty!!!
Subaru Forester (IV/SJ) 2.0 CVT
Toyota RAV4 II 2.0 D-4D
ex: Subaru Forester (III/SH) 2.0D
ex: Avensis T22 sedan 2.0 D4D
ex: Toyota Corolla 1.6 E11
ex: Toyota Celica st165 turbo 4x4
ex: Toyota Celica st162 2.0
ex: Toyota Corolla 1.6GTi E9 liftback

Používateľov profilový obrázok
drgi
Vševed
Príspevky: 2734
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Februára 2005, 21:50
Bydlisko: doma.
Kontaktovať používateľa:

Re: Zabezpecenie auta

Príspevok od používateľa drgi » Pondelok, 22. Augusta 2005, 19:05

fajry napísal:Cez vikend mi nejaky idiot vytrhol vlozku zamku, ukradol komplet naradie, co som tam mal a asi chcel tahat aj benzin, kedze viko nadrze som nasiel vedla zadneho kolesa. Samozrejme, ze dvere nechal otvorene a ked prsalo, tak mam v aute bazen :-(

Preto sa pytam, co odporucate na zabezpecenie auta? Aky typ alarmu, ... Nemam tam ani central, takze by som to chcel riesit asi takto: central na dialkove + alarm. Samozrejme zlodej sa do auta dostane vzdy, ale aspon mu to chcem trosku stazit.

No najviac ma trapi to ukradnute naradie :-(( By som mu odtal prsty!!!
bud rad, ze tam nemas motor, to by si uz bol bez auta :-)

neviem, ale naozaj vyzera ta celica tak dobre, ze laka zlodejov? myslim ze su dva typy - jedni, co kradnu drahe a luxusne auta na objednavku (ti nas netrapia :-) a mladi fagani, vacsinou najebani co si ukradnu sportove auto, trosku si na nom zajazdia a nechaju tak, pripadne naburaju a podpalia :-\

alarm asi podla toho, co chces chranit - narkoman ti rozbije okno a vytrhne radio -> radio bez panelu
ak chces aby auto ostalo na mieste, okrem alarmu si kup imobilizer - hocijaka blbost, co bez spravneho kodu, kluca nezapne zapalovanie, palivoce cerpadlo, a pod.

a samozrejme, parkuj vedla krajsich aut. ja sa vzdy na parkovisku snazim nast daku toyotu - jednak rodina musi drzat pokope :-)

drgi

ps: tu je novy construct na Toyotu :-)
Obrázok
'miatka' : Mazda MX-5 Sportive, 2001 (NBFL), 1.8, 128 000 km

Ado
Toyota guru
Príspevky: 1796
Dátum registrácie: Streda, 27. Júla 2005, 09:10
Bydlisko: Tábor

Príspevok od používateľa Ado » Utorok, 23. Augusta 2005, 08:19

Tak ja som zatiaľ takú smolu nemal,ak nerátam škrabance ktoré mi tam pribudli.Ja tam mám iba imobilizér a zatiaľ v pohode a to bývam v petržalke a na aute značky PT.

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa AndyGTP » Štvrtok, 25. Augusta 2005, 07:48

mam znameho, ktory sa do elektrotechniky v aute vyzna a montoval niekolko rokov alarmy. potvrdil mi to co viacero ludi, ze ak alarm tak jedine Meta System znacku, lebo su vynikajuce, spolahlive a mas siet servisov, co pri inych znackach ani nie. ine alarmy sa neoplatia, lebo odstrasia akurat opilcov a amaterov, tolko slova cloveka co to sam montuje. avsak meta system je riesenie od 7000 sk vyssie tusim. ak cosi lacnejsie, tak radsej vypinac k privodu paliva, co je celkom spolahlive proti odcudzeniu auta, ale nie veci vnutri...

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

Používateľov profilový obrázok
fajry
administrátor
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Júla 2004, 13:45
Bydlisko: Bratislava/Nove Zamky
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa fajry » Piatok, 26. Augusta 2005, 13:41

Ja som mal na corolle tiez Meta system a vyzeral dobre. A poznam niekolko ludi s podobnym alarmom. Som rozhodnuty dat si tam Metu, ale este sa pozeram po firmach, ktore mi to aj namontuju. Viete o nejakych?
Subaru Forester (IV/SJ) 2.0 CVT
Toyota RAV4 II 2.0 D-4D
ex: Subaru Forester (III/SH) 2.0D
ex: Avensis T22 sedan 2.0 D4D
ex: Toyota Corolla 1.6 E11
ex: Toyota Celica st165 turbo 4x4
ex: Toyota Celica st162 2.0
ex: Toyota Corolla 1.6GTi E9 liftback

nighthink
panic
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Sobota, 4. Júna 2005, 12:38
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa nighthink » Nedeľa, 28. Augusta 2005, 23:51

Videl som v autorizovanom servise toyota (mam to este v zaruke tak inak sa asi neda) a tam vychadza Meta za 7500 ale este si uctuju 6h montaze a vyjde to na skvelych 11 100 Sk. Neviete niekto o niecom lacnejsom, ale aby som nestratil zaruku?
Toyota Corolla 5d HB, 1.4 D-4D, MMT

Používateľov profilový obrázok
Tomas
začiatočník
Príspevky: 232
Dátum registrácie: Pondelok, 16. Augusta 2004, 12:29
Bydlisko: Bratislava, SR
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Tomas » Pondelok, 29. Augusta 2005, 11:09

nighthink napísal:Videl som v autorizovanom servise toyota (mam to este v zaruke tak inak sa asi neda) a tam vychadza Meta za 7500 ale este si uctuju 6h montaze a vyjde to na skvelych 11 100 Sk. Neviete niekto o niecom lacnejsom, ale aby som nestratil zaruku?
O zaruku urcite neprides, pytal som sa na to, ked som mal nove auto a daval montovat u znameho alarm. Nemali nic proti tomu.
So susedom sme montovali toto http://www.autoalarmy.sk/produkty.php?id=5&idK=0009 , ma to kopec funkcii a pager ma perfektny dosah. Bez bloku ti to namontuju skoro v kazdom servise za 1000 Sk.
Toyota Yaris 1.0 VVTi, r.v. 1999
Honda Civic 1.6 Vtec, r.v.2004, sedan

Používateľov profilový obrázok
fajry
administrátor
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Júla 2004, 13:45
Bydlisko: Bratislava/Nove Zamky
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa fajry » Pondelok, 29. Augusta 2005, 11:23

Tomas: doost dobry alarm, ako pozeram! Takze Ty si ho zo susedom namontoval do svojho Yarisa? Na najblizsom zraze mi ho predvedies? Rozmyslam nad niecim podobnym a dik za dobry tip. Btw: vedel by mi potom sused pomoct s montazou?
Subaru Forester (IV/SJ) 2.0 CVT
Toyota RAV4 II 2.0 D-4D
ex: Subaru Forester (III/SH) 2.0D
ex: Avensis T22 sedan 2.0 D4D
ex: Toyota Corolla 1.6 E11
ex: Toyota Celica st165 turbo 4x4
ex: Toyota Celica st162 2.0
ex: Toyota Corolla 1.6GTi E9 liftback

Používateľov profilový obrázok
Tomas
začiatočník
Príspevky: 232
Dátum registrácie: Pondelok, 16. Augusta 2004, 12:29
Bydlisko: Bratislava, SR
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Tomas » Pondelok, 29. Augusta 2005, 12:13

fajry napísal:Tomas: doost dobry alarm, ako pozeram! Takze Ty si ho zo susedom namontoval do svojho Yarisa? Na najblizsom zraze mi ho predvedies? Rozmyslam nad niecim podobnym a dik za dobry tip. Btw: vedel by mi potom sused pomoct s montazou?
Ja som to montoval jemu do Renaulta. Vsetko bolo v pohode, az na plosak, na ktorom bola komplet elektrika, s tym musel ist do servisu. Plosak robi pre Renault Siemens a bolo na nom vsetko - imobilizer, central, cikl. stieracov, vsetky relatka..... Dost nestastne riesenie, zlodej dojde s jednou skatulkou a odide s autom :D Tam nebola sanca zistit ktory kabel je na co, tak si to isiel dat zapojit do servisu. Toyota to ma pekne prehladne spravene a hlavne origo imobilizer je zvlast.
Ja som daval do Yarisa Avital, mozem ti zohnat kontakt na chalana, co mi to robil. Zakladne veci idu nahodit lahko, akurat som si netrufal zapojit blokovanie motora a dojazdy okien :(
Toyota Yaris 1.0 VVTi, r.v. 1999
Honda Civic 1.6 Vtec, r.v.2004, sedan

nighthink
panic
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Sobota, 4. Júna 2005, 12:38
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa nighthink » Pondelok, 29. Augusta 2005, 14:11

Tomas: tak funkcii ma naozaj dost, ale da sa kvalita porovnat s Meta? Inak pri preberani auta mi predajca povedal, ze vsetky instalacie treba spravit v autorizovanom servise, ci ide o tazne zariadenie alebo alarm.. tak neviem ci to bol len pud sebazachovi :) . Ale z tych stranok Magicu vychadza instalacia tiez na dobre 4 litre, teda zase na 11 000 :( a tiez musi byt v ich autorizovanom servise, tak neviem ci mi to spravia za liter ako pises...
Toyota Corolla 5d HB, 1.4 D-4D, MMT

Používateľov profilový obrázok
Tomas
začiatočník
Príspevky: 232
Dátum registrácie: Pondelok, 16. Augusta 2004, 12:29
Bydlisko: Bratislava, SR
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Tomas » Pondelok, 29. Augusta 2005, 23:28

nighthink napísal:Tomas: tak funkcii ma naozaj dost, ale da sa kvalita porovnat s Meta? Inak pri preberani auta mi predajca povedal, ze vsetky instalacie treba spravit v autorizovanom servise, ci ide o tazne zariadenie alebo alarm.. tak neviem ci to bol len pud sebazachovi :) . Ale z tych stranok Magicu vychadza instalacia tiez na dobre 4 litre, teda zase na 11 000 :( a tiez musi byt v ich autorizovanom servise, tak neviem ci mi to spravia za liter ako pises...
V prvom rade to je vec predajcu ohladne zaruky. Ja som auto kupil v PPC a nemali ziadne namietky. Co sa tyka ceny, tak si pozri Avizo, Magic sa da kupit za 4000 Sk bez dialkoveho startu so zarukou. Cena montaze je na tebe. Ked som daval do auta Avital, tak chalanisko co mi to montoval odtavil Metu jednemu clenovi fora za pol minuty. Je to dost na zamyslenie, Magic je skor imidzovka, ma vela funkcii (dost zbytocnych), Metu mam v Honde, napr. funkcia vypnutia ultrazvuku vobec nefunguje, cize ked necham psa v aute, tak stale huci. Avital neviem ako je na tom v sucastnosti, mam model Diablo, doteraz som s nim nemal jediny problem, co som pocul, tak dalsie modely mali problemy s plavajucim kodom.
Toyota Yaris 1.0 VVTi, r.v. 1999
Honda Civic 1.6 Vtec, r.v.2004, sedan

Používateľov profilový obrázok
wilson
Toyota guru
Príspevky: 1013
Dátum registrácie: Streda, 13. Apríla 2005, 10:52
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa wilson » Piatok, 30. Septembra 2005, 13:08

fajn alarmy robí aj jablotron (česká to firma s celkom dobrým zastúpením aj v SR. o.i. majú na triku aj megamobil pre orange:)).
Rommster 1.2 TSI 2012
MB Vito 111 CDI 2004
Previa D-4D 2002
Ex: Mondeo MK3 2004, sedan, 2.2TDCI, Titanium X
Ex: E10 1997, sedan, 1.3 EFI

Používateľov profilový obrázok
fajry
administrátor
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Júla 2004, 13:45
Bydlisko: Bratislava/Nove Zamky
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa fajry » Piatok, 30. Septembra 2005, 13:42

wilson napísal:fajn alarmy robí aj jablotron (česká to firma s celkom dobrým zastúpením aj v SR. o.i. majú na triku aj megamobil pre orange:)).
Dik za info. Pozriem sa na to ...
Subaru Forester (IV/SJ) 2.0 CVT
Toyota RAV4 II 2.0 D-4D
ex: Subaru Forester (III/SH) 2.0D
ex: Avensis T22 sedan 2.0 D4D
ex: Toyota Corolla 1.6 E11
ex: Toyota Celica st165 turbo 4x4
ex: Toyota Celica st162 2.0
ex: Toyota Corolla 1.6GTi E9 liftback

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa AndyGTP » Piatok, 30. Septembra 2005, 21:03

hmm fajry zmenil avatar aj podpis! ufff:))))) som zvedavy! vyzera to lakavo v tej bielej farbe s foliami

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 20 neregistrovaných