OT: pokuty na Slovensku, vymahatelnost, promlčecí lhůty atd.

Fórum o všetkom, čo vás zaujíma ...

Moderátor: Elvis

Michal_FZS
panic
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Štvrtok, 2. Novembra 2006, 22:04

Príspevok od používateľa Michal_FZS » Pondelok, 5. Marca 2007, 08:32

diky vsem za odpovedi a rady :wink: na jednu stranu se mi to stale platit nejak moc nechce, ale na strane druhe jsem to proste jednou presvihl, takze bych si mel tu chybu nejak odcinit a priste si dat pozor... Zitra nebo pozitri vyrazim opet smer Bratislava, takze tam tepnu na tempotu 130 a budu klimbat 8) karu bohuzel zmenit nemuzu, sluzebni mam jenom jednu a vlastnim se mi tam jet nechce, takze to asi uhradim.. netusite kolik je poplatek za platbu slozenkou na vasi poste? Abych mel dost tech vasich cechtaku :roll:

Používateľov profilový obrázok
Elvis
Toyota guru
Príspevky: 1989
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Júla 2004, 12:30
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Elvis » Pondelok, 5. Marca 2007, 08:53

nakoniec by som bol este rad ze je to len za 2 litre lebo si prekrocil rychlost o viac ako 30 km a to je uz pre domorodcov predpoklad na vacsi pruser typu "zoberieme ti vodicak a ty sa plaz mhd" :-)
Obrázok
Autá, ľudia, príbehy. Vyberáme tie najlepšie témy, príbehy a živé prenosy z motoršportu. volant.tv

mison
začiatočník
Príspevky: 432
Dátum registrácie: Piatok, 24. Marca 2006, 12:10
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa mison » Pondelok, 5. Marca 2007, 10:22

neviem ci ti pomoze ze si z ineho statu..ste v EU a myslim ze skor ci neskor by ti to pekne zratali aj s urokmi.

Michal_FZS
panic
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Štvrtok, 2. Novembra 2006, 22:04

Príspevok od používateľa Michal_FZS » Pondelok, 5. Marca 2007, 12:40

no tak řidičák mi sebrat nechtěl.. ono asi se budou chovat jinak k domorodci a jinak k cizímu státnímu příšluníkovi... zítra bych mohl mít fundovanou odpověď přímo od člověka z vaší dopravky, tak uvidíme, co ten odporuča ;) 2t mám připraveny, tak uvidíme... provázanost vašich policejních orgánů s ostatními zeměmi co se týče pokud donedávna prakticky neexistovala a je fakt, že mi hodně čechů i slováků řekli rovno ať to hodím do koše a zapomenu na to.....

ještě by mě zajímala varianta, co by se stalo, kdyby mi byla pár dnů po vypsání složenky tato složenka třeba s komplet doklady odcizena... přece snad nepředpokládají, že se půjdu dobrovolně udat na SK policejní stanici s tím, že bych potřeboval novou složenku na pokutu, ne?

Používateľov profilový obrázok
hanz
začiatočník
Príspevky: 254
Dátum registrácie: Štvrtok, 14. Októbra 2004, 09:47
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa hanz » Pondelok, 5. Marca 2007, 18:21

neviete nieco o nejakej novele zakona ktora sprisnuje a hlavne ZNIZUJE limit prekrocenia rychlosti na odobratie VP? pocul som nieco o 20 kmh v obci a 30 mimo obec..

je to pravda? ostava moznost riesenia "dohovorom" zachovana? bojim sa o tu malu karticku s mojou fotkou..
avensis T25 2AD-FTV
ex corolla E12 1CD-FTV
ex corolla E10 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
Sokol
Toyota guru
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Utorok, 18. Októbra 2005, 00:39
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Sokol » Utorok, 6. Marca 2007, 01:42

No nepoznam...No mam veeeelku karticku... :D
Toyota RAV4 2,0,1AZ-FE,112kW,r.v.07 AT
ex:Toyota Avensis Liftback 3S-FE,2.0,16V,94kW,r.v.98
ex:Toyota Corolla 5D,4E-FE,1,3,16V,55kW,r.v.96

Robo
začiatočník
Príspevky: 270
Dátum registrácie: Utorok, 21. Novembra 2006, 11:15
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Robo » Utorok, 6. Marca 2007, 08:32

hanz napísal:neviete nieco o nejakej novele zakona ktora sprisnuje a hlavne ZNIZUJE limit prekrocenia rychlosti na odobratie VP? pocul som nieco o 20 kmh v obci a 30 mimo obec..

je to pravda? ostava moznost riesenia "dohovorom" zachovana? bojim sa o tu malu karticku s mojou fotkou..
...pocul som o tom tiez nieco, ale neviem nic blizsie :( ...tiez by ma to zaujimalo.

mil
panic
Príspevky: 71
Dátum registrácie: Streda, 3. Januára 2007, 12:52
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa mil » Utorok, 6. Marca 2007, 09:40

novela zakona sa ma prerokovat az niekedy v juni..jeho konecna podoba je teda este vo hviezdach :)

Robo
začiatočník
Príspevky: 270
Dátum registrácie: Utorok, 21. Novembra 2006, 11:15
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Robo » Utorok, 6. Marca 2007, 09:49

mil napísal:novela zakona sa ma prerokovat az niekedy v juni..jeho konecna podoba je teda este vo hviezdach :)
...ahaaa, lebo ja som pocul, ze uz sa nieco sprisnilo. Takze to bol len drb? :roll:

Robo
začiatočník
Príspevky: 270
Dátum registrácie: Utorok, 21. Novembra 2006, 11:15
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: OT: pokuty na Slovensku, vymahatelnost, promlčecí lhůty atd.

Príspevok od používateľa Robo » Štvrtok, 7. Júna 2007, 14:56

...tak dnes sa mi podarilo prefrcat okolo radaru na 108km na D1 skoro 160-kou :? ...a taky pozor som si daval, aby som tam spomalil a predsa som okolo neho zamysleny preletel :(

...ked ale pripocitam odchylku tachometra, tak som mohol ist nieco vyse 140... mate s tym niekto skusenost, ako ten radar funguje ??? ...nebol ani zablesk, ani nic, tak neviem od akej rychlosti to fizli riesia ???

...dostal uz niekto z vas nejaky pozdrav z toho radaru?
Toyota AVENSIS T25 1.8 VVTi
http://www.fotofot.sk

Používateľov profilový obrázok
AlfGordon
začiatočník
Príspevky: 346
Dátum registrácie: Pondelok, 21. Novembra 2005, 16:31

Re: OT: pokuty na Slovensku, vymahatelnost, promlčecí lhůty atd.

Príspevok od používateľa AlfGordon » Piatok, 8. Júna 2007, 09:20

Robo napísal:...tak dnes sa mi podarilo prefrcat okolo radaru na 108km na D1 skoro 160-kou :? ...a taky pozor som si daval, aby som tam spomalil a predsa som okolo neho zamysleny preletel :(

...ked ale pripocitam odchylku tachometra, tak som mohol ist nieco vyse 140... mate s tym niekto skusenost, ako ten radar funguje ??? ...nebol ani zablesk, ani nic, tak neviem od akej rychlosti to fizli riesia ???

...dostal uz niekto z vas nejaky pozdrav z toho radaru?

Podarilo sa mi v hlbokom zamysleni a plnom nasadeni (podlaha) preletiet okolo tri razy (aj sa blyskalo) uz pomerne davnejsie (radovo mesiace) a chvalabohu zatial nic. Drzim Ti palce, nech to este nie je v plnej prevadzke.
Corolla kombi 1,4 D-4D, 66kW
Auris 1,33 Dual VVT-i, 74 kW
Avensis T27

Robo
začiatočník
Príspevky: 270
Dátum registrácie: Utorok, 21. Novembra 2006, 11:15
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: OT: pokuty na Slovensku, vymahatelnost, promlčecí lhůty atd.

Príspevok od používateľa Robo » Piatok, 8. Júna 2007, 10:04

AlfGordon napísal:
Robo napísal:...tak dnes sa mi podarilo prefrcat okolo radaru na 108km na D1 skoro 160-kou :? ...a taky pozor som si daval, aby som tam spomalil a predsa som okolo neho zamysleny preletel :(

...ked ale pripocitam odchylku tachometra, tak som mohol ist nieco vyse 140... mate s tym niekto skusenost, ako ten radar funguje ??? ...nebol ani zablesk, ani nic, tak neviem od akej rychlosti to fizli riesia ???

...dostal uz niekto z vas nejaky pozdrav z toho radaru?

Podarilo sa mi v hlbokom zamysleni a plnom nasadeni (podlaha) preletiet okolo tri razy (aj sa blyskalo) uz pomerne davnejsie (radovo mesiace) a chvalabohu zatial nic. Drzim Ti palce, nech to este nie je v plnej prevadzke.

...no uvidime, dufam ze som sa aspon usmieval :D ...inak to bliska aj cez den ???
Toyota AVENSIS T25 1.8 VVTi
http://www.fotofot.sk

Používateľov profilový obrázok
AlfGordon
začiatočník
Príspevky: 346
Dátum registrácie: Pondelok, 21. Novembra 2005, 16:31

Re: OT: pokuty na Slovensku, vymahatelnost, promlčecí lhůty atd.

Príspevok od používateľa AlfGordon » Piatok, 8. Júna 2007, 10:34

mne to blysklo aj cez den, vecer som si vsimol infra prisvietenie a cvak :-( treba jazdit so sklopenouu slnecnou clonou, aby nebolo vidiet ksicht ;-)
Corolla kombi 1,4 D-4D, 66kW
Auris 1,33 Dual VVT-i, 74 kW
Avensis T27

Robo
začiatočník
Príspevky: 270
Dátum registrácie: Utorok, 21. Novembra 2006, 11:15
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: OT: pokuty na Slovensku, vymahatelnost, promlčecí lhůty atd.

Príspevok od používateľa Robo » Piatok, 8. Júna 2007, 10:40

AlfGordon napísal:mne to blysklo aj cez den, vecer som si vsimol infra prisvietenie a cvak :-( treba jazdit so sklopenouu slnecnou clonou, aby nebolo vidiet ksicht ;-)
...no na mna to neblysklo... tak len dufam, ze je to nastavene nejak benevolentnejsie ako na 130-140...
Toyota AVENSIS T25 1.8 VVTi
http://www.fotofot.sk

Používateľov profilový obrázok
kre
toyoťák
Príspevky: 814
Dátum registrácie: Streda, 3. Mája 2006, 14:00
Kontaktovať používateľa:

Re: OT: pokuty na Slovensku, vymahatelnost, promlčecí lhůty atd.

Príspevok od používateľa kre » Piatok, 8. Júna 2007, 15:10

neviem ci to nahodou nefoti nad 160km/h a pozdravy dostavaju iba nad 180km/h. pretoze tych nad 160 je strasne vela...
Obrázok
Radšej mŕtvy ako druhý...

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 23 neregistrovaných