Celica z TTS na Sicilii

Fórum o všetkom, čo vás zaujíma ...

Moderátor: Elvis

Používateľov profilový obrázok
CelicaNR
Toyota guru
Príspevky: 1599
Dátum registrácie: Utorok, 3. Augusta 2004, 16:44
Bydlisko: Bratislava, Slovakia
Kontaktovať používateľa:

Celica z TTS na Sicilii

Príspevok od používateľa CelicaNR » Utorok, 11. Októbra 2005, 17:10

Takze vazeni, po strastiplnej ceste som sa vratil z fantastickej dovolenky na sicilii, kde som bol autom.

Zopar faktov:

Odjazdena trasa:
Bratislava - Villach - Venezia - Bologna - Roma - Napoli - Salerno - Messina - Cefalu (a spet)
Vzdialenost: cca 4800km
Priemerna spotreba: 7.21 L/100km z toho (dialnica 6-6.2, cesty 8.5)
Rychlost: dialnica 110-130km/h, cesty 60-120km/h
Naklady(benzin+dialnice poplatky): cca 400Eur cestovne
Poruchy a problemy s autom: ZIADNE

Siciliu a cele taliansko vrele odporucam ako turisticku destinaciu. Z pohladu motoristu su cesty v taliansku (dialnice i cesty 3.triedy na sicilii) vo fantastickom stave, asi ako ked si predstavite u nas este neotvorenu dialnicu.
Taliani jazdia inak ako blazni. Priklad - na zuzenom dvojprude dialnice v usekoch striedajucich sa tunelov a ostrych zataciek, kde je obmedzena rychlost znackou na 60km/h som siel 110, taliani bezne 120-130, niektori blazni 160, pritom moja spolusediaca zienka lietala v sedacke a snazila sa drzat veci okolo seba a siel som velmi svizno. Dalsi priklad - v uzkych talianskych ulickach, pokial nepoznate hranice svojho auta na +-2cm, ani tam nechodte, mal som na male asi 50x, kedy som si myslel ze uz sa suchneme, prip. mi zlomia zrkadlo, ale talian chladnokrvne presiel asi 3cm vzdy popri hraniciach auta.
taliani parkuju tam, kde je volne miesto, je jedno ci to je zakazane, alebo nie, najdu sa pripady aj vytvarania dalsieho pruhu na dvojprudovej ceste. proste obmedzia jednu stranu. nestaraju sa rovnako ci je zelena alebo cervena alebo ina farba na semafore.

Toto vsetko avsak plati cim juznejsie tym castejsie. Na sicilii je situacia katastrofalna az kriticka. Samozrejme, ze pokial ste clenmi TTS teamu, urcite sa vam nic zle nemoze stat, lebo ste vyborni soferi !! ;-)

Pre turistu je to super miesto na relax, more cistejsie na severe a na istych plazach ako v celom grecku, krasne vulkanicke i klasicke biele plaze, hromada pamiatok a kultury, teploty velmi vysoke (africke slnko - garantujem v oktobri spalenie po 1 dni opalovania ;-) ).
Cenovo je sicilia lacnejsia ako zvysok talianska, okrem par turistickych destinacii - velke mesta a turisticke atrakcie(napr. cefalu, taormina, messina, palermo a etna) a v niektorych pripadoch malych dediniek lacnejsia ako aj slovensko (vino od 50sk, pizza od 160sk, atd.)

Foto pribudne neskor.

V pripade otazok, kludne bliakajte. ;-)
Sweet and sexy..
tobe CH-R 1.8 Hybrid ... 11.1sec@0-60mph
Octavia RS 2.0 ... 6.9sec@0-60mph
exDucati 0.8 Monster ... 4.2sec@0-60mph
exCelica 2.0 GT with 3SGE ... 7.6sec@0-60mph

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa AndyGTP » Utorok, 11. Októbra 2005, 21:03

Bleeeee uz blacim:)

fajn prispevok, obsazne info. Ak dovolis, skromne uvediem svoje skratene postrehy z francie. Mozno sa to dakomu zide:

2000km z BA do Bretonska /Britanny po anglicky, Bretagne po fr./, co je najzapadnejsi polostrov francuzska sa da zvladnut. Pevne nervy zelam vo FR. Rakusko, Nemecko su posledne ostrovceky stredoeuropskej bezmytnej kultury. Nemecko ako asi viete je pre PKW zadara, France uz nie.

Francuzi su relativne tolerantni, ale aj dementni. Pozor vo vseobecnosti na dochodcov. Je velmi caste ze za volant sadaju stare babky vo veku 70-80 rokov. Nevtipkujem a ani neurazam nikoho. Uvedomte si tento fakt a myslite na to. Predidete vasej predcasnej smrti v podobe soku, infarktu, ked budete obiehat prijebane jazdiace velke volvo, pripadne rozjebane male auto v ubohom technickom stave. Pozor na jazdu na jednotke po cestach, takto tam starez jazdi obcas. Francuzsko je VYNIKAJUCO znacene, ba priam pre dementov. Pri kruhovom objazde investuju 10 000 eur do znaciek: dobry den ste 100m od kruhaca, dobry den ste na kruhaci, dovidenia v spataku mate kruhac ktory ste prave opustili. Doslova.

Ked tam pojdete tak pozor na viac veci. V strasburgu sa konci slovansko nemecka kultura, zacina demencia a zdieranie vodica. Vyhnite sa ojebavacim dialniciam, aspon v polovici vasej cesty napriec franciou. Z vychodu na zapad zacvakate lahko 50 eur len TAM. Je to rychle, ale km je viac nez ked idete po tzv. Routes Nationales - RN. RN su zadara, miestami sa menia na pomalsie dialnice. Dialnica je tam 130km/h, RN je casto 110km/h ak ma tvar 4prudovky a inak je 90km/h, ci 50 v meste.

Platbam sa vyhnete tak ze budete NEsledovat znacky kde je "péage" co znamena PLATBA. Do Pariza neodporucam dialnicu. Zbytocne drahe, nie o moc rychlejsie. V parizi pozor na vodicov. To iste ako taliani. V parizi plati zasada - vsetci cumia iba pred seba, nikto dozadu. MYSLITE NA TO! pred vami sa totiz cez 5 pruhov prejebe v 80ke dodavka bez blinkera. A aj na cervenu. Neparkujte v parizi! oskru vam lak, vsetky parizske auta /znacky s koncovkou 75,77,92.94.95 atd/ su totalne rozjebane. Aj najvacsie imuziny. Parizania parkuju bez brzdy krizom krazom. Cize posuvaju si auta... Tolko k doprave. Bretonsko je inac mimoriadne prekrasna krajina, keltske korene, odnoz irska atd. Je to tam uzasne. More je neuveritelne krasne, divoke a pritom pri troche otuzilosti kupatelne v pohode!

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

Jimmi

Príspevok od používateľa Jimmi » Streda, 12. Októbra 2005, 13:02

Sicílie je krásná, ale super je taky Sardínie. Tam je to ale lepší někde zapíchnou a procestovat ji celou vláčkem.... mají tam kouzelné úzkokolejky 8)

Používateľov profilový obrázok
cahir
MX-5 guru s malým zmrdom
Príspevky: 1896
Dátum registrácie: Sobota, 1. Januára 2005, 12:39
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa cahir » Štvrtok, 13. Októbra 2005, 15:14

Peto > aj ja som mal to stastie a bol som na sicilii. este na felicii :))) taliani su fakt blazni, v kalabrii to bolo este v poho, ale ked sme sa preplavili trajektom do messiny, tak tam to bolo dost divoke. ale taormina - to je nieco uzasne. urcite sa tam pojdem este pozriet. to mesto ma uplne ocarilo. a taktiez tropea v kalabrii. holt, tato cast talianskej zeme je uchvatna. uz len ta pustatina ma svoje neopakovatelne caro.
ex: Corolla E12 1.4VVTi
ex: Mazda Miata Obrázok
Lexus IS200 Obrázok
Honda PCX

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných