Avensis T22 tlmiče

všetko o tomto modeli
mates_elit
panic
Príspevky: 135
Dátum registrácie: Sobota, 2. Januára 2010, 14:09
Bydlisko: Lietava

Avensis T22 tlmiče

Príspevok od používateľa mates_elit » Streda, 27. Apríla 2011, 22:43

Zdarec všetci, po dlhšej dobe som sa znova prihlásil a hneď mám aj prosbu o radu od skúsenejších. Idem meniť na svojom AVE T22 4A-FE tlmiče a pružiny, vlastne celý podvozok (horné uloženia, nejaké tie čapy a aj silentbloky a čo tu aj k stabilizátorom sa dostane). Všetko už mám povyberané okrem značky tlmičov. Nechcem robiť reklamu ale pružiny mám od firmy Eibach o 30mm nižšie na každú nápravu a neviem akú značku tlmičov resp. typ k tomu vybrať, tak ak by mi vedel niekto poradiť a rozumne odôvodniť svoje slová, tak by som bol ozaj vďačný.
Ďakovala.

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Re: Avensis T22 tlmiče

Príspevok od používateľa AndyGTP » Štvrtok, 28. Apríla 2011, 01:26

Odporúčam jedine Kayaba tlmiče. Je tu toho popísaného strašne veľa, pozri sekciu referencie. Eibach je iba minus 30mm (max) a s Kayabami si dobre sadnu.

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

mates_elit
panic
Príspevky: 135
Dátum registrácie: Sobota, 2. Januára 2010, 14:09
Bydlisko: Lietava

Re: Avensis T22 tlmiče

Príspevok od používateľa mates_elit » Sobota, 7. Mája 2011, 13:47

takže hotovo. všetko namontované... nakoniec som sa z časti aj z finančných dôvodov rozhodol pre tlmiče jedného španielského výrobcu, ktoré som síce ešte osobne neskúsil ale mal som na ne dobré referencie od zákazníkov. horné uloženia som nakoniec nemenil lebo boli skoro ako nové a boli v poriadku. a páni, môžem si s čistým svedomím povedať, že AVE má teraz podvozok na úrovní octávie II, ktorá si osobne myslím má ozaj dosť dobrý podvozok. zmena oproti starému podvozku je poriadna. je teraz síce trocha tvrdší ale každú jednu zákrutu si ozaj užívam. musím ale dať vymeniť zadné stab. tyčky lebo už búchajú a pi výmene podvozka som ich nemal pripravené. žiadne nakláňanie do zákrut, žiadne ponáranie ani pri prudkom brzdení. trocha sa bojím, že začnem jazdiť ostrejšie ale pri pohľade na objem motora sa toho zas až tak nebojím. a čo ma teší najviac, aj napriek tomu, že je AVE trocha tvrdší, nie je to žiadna motokára. spočítané, podčiarknuté: aj japonské auto r.v. 98 môže mať podvozok na úrovni dnešných moderných európskych vozidiel.

haman
panic
Príspevky: 17
Dátum registrácie: Utorok, 5. Októbra 2010, 14:04
Bydlisko: Bratislava, Avensis 2.0 benzin 2004

Re: Avensis T22 tlmiče

Príspevok od používateľa haman » Piatok, 17. Júna 2011, 12:46

mates_elit napísal:tlmiče jedného španielského výrobcu
Vsak povedz znacku, ked si spokojny, to neni reklama. Aj ja idem menit tlmice a zaujima ma to.
mates_elit napísal: musím ale dať vymeniť zadné stab. tyčky lebo už búchajú
Aj toto mam na zozname, ale neviem nikde zohnat zadne gumy stabilizatorov, nevies poradit? dik.

Používateľov profilový obrázok
Tartarus
panic
Príspevky: 65
Dátum registrácie: Štvrtok, 12. Februára 2009, 14:39
Kontaktovať používateľa:

Re: Avensis T22 tlmiče

Príspevok od používateľa Tartarus » Sobota, 18. Júna 2011, 21:12

Gumy zadných stabilizátorov zoženieš asi jedine v Inter Cars, kdekolvek inde pomaly ani nevedeli čo vlastne chcem :) kupoval som ich tam už druhý krát. Prvé gumy vydržali cca 35 000 km, dúfam že tieto druhé vydržia viac...
Avensis T22 liftback - 94kw
Obrázok

haman
panic
Príspevky: 17
Dátum registrácie: Utorok, 5. Októbra 2010, 14:04
Bydlisko: Bratislava, Avensis 2.0 benzin 2004

Re: Avensis T22 tlmiče

Príspevok od používateľa haman » Pondelok, 20. Júna 2011, 00:56

Tartarus napísal:Gumy zadných stabilizátorov zoženieš asi jedine v Inter Cars, kdekolvek inde pomaly ani nevedeli čo vlastne chcem :) kupoval som ich tam už druhý krát. Prvé gumy vydržali cca 35 000 km, dúfam že tieto druhé vydržia viac...
Dik za odpoved. Maju ich aj v NipponCars. Inak, tie gumy sa volaju aj SilentBloky (SilentBlok stabilizatora) - mozno to niekto pozna pod tymto nazvom.

1. Najnovsi podpultovy tovar , ktory mi chyba ku stastiu k vymene tlmicov, je:

* horne ulozenie zadneho tlmica.

2. Samotny tlmic viem zohnat, ale to ulozenie nikto nema. ;(

Dalej som jelen z dorazov, neviem ci zadny tlmic ma predny aj spodny doraz alebo len spodny.

3. A ci k tomu, co som tu doteraz vymenoval, budem mat pribaleny tanierik pod pruzinu a prachovku (tieto 2 veci sa zevraj tiez tykaju vymeny tlmicov) alebo to mam osve zhanat.

Ak mi niekto viete pomoct s 1., 2. alebo 3. napiste prosim. dik!

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Re: Avensis T22 tlmiče

Príspevok od používateľa AndyGTP » Pondelok, 20. Júna 2011, 11:52

haman napísal: 3. A ci k tomu, co som tu doteraz vymenoval, budem mat pribaleny tanierik pod pruzinu a prachovku (tieto 2 veci sa zevraj tiez tykaju vymeny tlmicov) alebo to mam osve zhanat.
Tlmic sa kupuje zvlast, aj horne ulozenie tlmica je zvlast, zvlast je aj prachovka a ten tanier pruziny sa nekupuje, ten mozno jedine v Toyote, ak vobec.

Inak je kopec synonym: guma stabilizatora, ulozenie stabilizatora, silentblok stabilizatora atd.. Pre tyc stabilizatora sa zas pouzivaju rozne synonyma ako kosticka stabilizatora, vzpera stabilizatora, tyc, tycka.. co len chces. Osobne si myslim, ze najspravnejsie je silentblok a tyc.

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

haman
panic
Príspevky: 17
Dátum registrácie: Utorok, 5. Októbra 2010, 14:04
Bydlisko: Bratislava, Avensis 2.0 benzin 2004

Avensis T25 tlmiče

Príspevok od používateľa haman » Štvrtok, 23. Júna 2011, 15:03

Idem menit zadne tlmice na Avensis T25 1AZ-FSE. Je to celkom veda, ale pomaly sa dopracuvam k presnemu zoznamu, co treba a co netreba vymenit:

Co netreba:

1. ulozenie s loziskom - zadny tlmic toto nema, len predny.
2. pruzina - normalne sa nemeni, ak nie je prasknuta

Co sa da zohnat ako repliky:

3. samotny tlmic - davam Kayaba Excel-G
4. tyc stabilizatora
5. guma/silentblok stabilizatora

Co sa da zohnat len v Toyote:

6. Doraz (horny? doraz)
7. Prachovka - toto neviem ci treba menit, rozhodnem sa podla ceny
8. tanier - toto neviem ci treba menit, rozhodnem sa podla ceny
9. nejaka gumena vlozka/silentblok pri spodnom ulozeni - toto mam dojst nejasne/nepresne popisane - poradte
10. ine suciastky o ktorych existencii zatial neviem - dozviem sa pri rozoberani auta - poradte prosim.

Toyota dodava diely za 2 pracovne dni a moj mechanik nemoze mat moje auto 2 dni rozobrane, lebo mu bude stat robota.
Cize to nemozem riesit tak, ze chybajuce veci dodatocne zozeniem. Musim mat vsetko kupene dopredu a potom mi to pripadne ostatne 'skladom' alebo to budem moct vratit Toyote naspat alebo to tu ponuknem na predaj zo zlavou.

Jeden clovek mi hovori, ze ked to uz mam rozobrane, tak nech vymenim vsetko. Nech mam vsetko nove. Ale co spada pod 'vsetko' stale neviem. ;)

(Tato 'operacia' zvana Vymena zadnych tlmicov zatial konzultovana s 4 firmami dodavajucimi autodiely, 2 servismi Toyota, 2 mechanikmi a tymto forom)

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: Avensis T22 tlmiče

Príspevok od používateľa smutok » Štvrtok, 23. Júna 2011, 16:01

Tu mas zadnu napravu:
http://www.toyodiy.com/parts/p_E_2004_T ... _4804.html
a tu mas prednu napravu:
http://www.toyodiy.com/parts/p_E_2004_T ... _4803.html

Neviem aky presne mas model, toto som zvolil pre liftback a neviem ci su tam rozdiely v podvozku.
Konockoncov mozes si vyhladat svoju modifikaciu pod VIN cisla na tejsto stranke http://www.toyodiy.com/parts/q.html

Ja osobne by som menil na zadnej naprave:
tlmic, tycky stabilizatora, doraz tlmica
ostatne veci podla opotrebovania, pokial chces menit vsetko, tak potom este silentbloky stabilizatora a prachovku pokial je gumena.
Ale myslim si, ze sa vysomaris z toho nakresu, pripadne sa opytaj mechanika co ti poradi.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní