Čo vás vie najviac naštvat ????

Fórum o všetkom a o ničom
Používateľov profilový obrázok
drgi
Vševed
Príspevky: 2734
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Februára 2005, 21:50
Bydlisko: doma.
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás vie najviac naštvat ????

Príspevok od používateľa drgi » Nedeľa, 29. Septembra 2013, 22:00

Tak potom to snad nebude fucknute tesnenie ako pise Gabo. Ale presne preto som sa pytal, ci ta nakladacka nezanechala trvale nasledky.
'miatka' : Mazda MX-5 Sportive, 2001 (NBFL), 1.8, 128 000 km

Používateľov profilový obrázok
Legon
Toyota guru
Príspevky: 1417
Dátum registrácie: Nedeľa, 22. Júna 2008, 02:58
Bydlisko: Jarok
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás vie najviac naštvat ????

Príspevok od používateľa Legon » Nedeľa, 29. Septembra 2013, 22:20

Mozno to bude iba niekde neico zanesene, alebo trochu viac prihnuta hadica v chladiacom systeme, ze nema taky prietok kvapalina, kedze to robilo hnet po vymene a ani nakladacka nebola ...

Gabo a ta osoba v ciernom aute bezkrky sa pomaly hodi aj na mna :D cierna celia a som dost tucnucky :D ale nemam SPZ NR001 .. :D

Používateľov profilový obrázok
Srandista
Toyota guru
Príspevky: 1503
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Júla 2009, 13:46
Bydlisko: Brno

Re: Čo vás vie najviac naštvat ????

Príspevok od používateľa Srandista » Nedeľa, 29. Septembra 2013, 22:21

drgi: no dufam ze nie, to uz by ma nasralo uplne dobiela...
Hyundai i30 1.5 T-GDI 2022, cervena
Toyota Corolla 1.8 TS 2003, cervena
Ex: Toyota Corolla 1.3 G6 1998, cervena
Family: Toyota Yaris 1.3 2006, modra metaliza
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo vás vie najviac naštvat ????

Príspevok od používateľa AndyGTP » Pondelok, 30. Septembra 2013, 08:18

Srandista napísal:
drgi napísal:a zacalo to robit az po NS a vylete do nemecka?
Zacalo mi to robit okamzite po vymene chladica, hned v prvy den pri ceste do nemecka som si to uz vsimol...
ako to dopadlo s tym, co ti pisal Libor? ze iny typ chladica bol pouzity? vyjadrila sa toyota k tomu?

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

Používateľov profilový obrázok
Srandista
Toyota guru
Príspevky: 1503
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Júla 2009, 13:46
Bydlisko: Brno

Re: Čo vás vie najviac naštvat ????

Príspevok od používateľa Srandista » Pondelok, 30. Septembra 2013, 09:10

Toyota sa vyjadrila, ze autorizak je vraj plne kompetentny v tomto... A do autorizaku ho prave za par minut opat nesiem na reklamaciu...
Hyundai i30 1.5 T-GDI 2022, cervena
Toyota Corolla 1.8 TS 2003, cervena
Ex: Toyota Corolla 1.3 G6 1998, cervena
Family: Toyota Yaris 1.3 2006, modra metaliza
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
Srandista
Toyota guru
Príspevky: 1503
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Júla 2009, 13:46
Bydlisko: Brno

Re: Čo vás vie najviac naštvat ????

Príspevok od používateľa Srandista » Pondelok, 30. Septembra 2013, 14:47

No tak vase najhorsie predpovede sa podla vsetkeho naplnili... Vraj to bude ono...

Ale ak to tak je, tak ma zaujima, ako ze to nezistili uz pri prvej oprave... Neskutocne ma ten telefonat nasral, pretoze oni odviedli polovicatu robotu, a teraz sa tvaria, ze je to vsetko moja chyba, a mam vyplazit dalsie prachy... Na autorizaky som vzdy mal svoj nazor, na zaklade skusenosti inych ludi, ale tu som si to bohuzial potvrdil na vlastnej kozi...
Hyundai i30 1.5 T-GDI 2022, cervena
Toyota Corolla 1.8 TS 2003, cervena
Ex: Toyota Corolla 1.3 G6 1998, cervena
Family: Toyota Yaris 1.3 2006, modra metaliza
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Čo vás vie najviac naštvat ????

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Pondelok, 30. Septembra 2013, 15:32

hm.. :-( vacsinou je to stale takto... najprv sa skusi vymenit chladic, rurky... a stale to zacina tesnenim... :-(
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás vie najviac naštvat ????

Príspevok od používateľa smutok » Pondelok, 30. Septembra 2013, 15:44

No vzhladom na to, ze ti tiekla voda z chladica, tak je dost pravdepodobne, ze si nemal dost vody v systeme a vobec nebude prekvapive, ze tesnenie povolilo.
Problem je v tom, ze vacsina mechanikov neriesi mozne poskodenia sposobene poruchou a opravuju len to co je videt.
Myslim si, ze podobne by si obisiel vo vacsine aj neautorizovanych servisov.
Otazka je len taka, ze ci tesnenie povolilo chybou ich montaze alebo nasledkom predchadzajuceho problemu, pokial je to druhy pripad, tak nevidim dovod preco by nemali pytat peniaze za vymenu tesnenia. Jediny problem je ten, ze si tam musel ist dva krat.
Ostava este jeden problem a to je, ze nevedia co tomu presne je, tak budu postupne menit diely ktore su podozrive. Aby naozaj nebol problem v tom co spominal libor s rozdielnymi chladicmi. Dolezite je vediet podla coho zistili, ze mas fuknute tesnenie.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

Používateľov profilový obrázok
Srandista
Toyota guru
Príspevky: 1503
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Júla 2009, 13:46
Bydlisko: Brno

Re: Čo vás vie najviac naštvat ????

Príspevok od používateľa Srandista » Pondelok, 30. Septembra 2013, 15:58

Pozor, ja sa nerozculujem nad tym, ze za opravu nejakej chybnej veci chcu peniaze. Samozrejme, ze ked je nieco pokazene, tak sa musi zaplatit za opravu. Co mna serie je to, ze ono nezistili, ze v tom je problem. Oni jednoducho vymenili chladic, nic uz potom neotestovali, a vratili mi auto, ze je v 100% stave... No asi nebolo, ked mi teplota vybehla hore prvy krat 2 dni po vymene... To je ako keby som ja zakaznikovy opravil problem s nejakou chybovu hlakou na PC tak, ze by som systemu nakazal, aby chybovu hlasku neukazoval... Samotny povodca problemu, preco sa hlaska ukazovala by tak bol neodstraneny, a to je presne toto... A to ma serie...
Hyundai i30 1.5 T-GDI 2022, cervena
Toyota Corolla 1.8 TS 2003, cervena
Ex: Toyota Corolla 1.3 G6 1998, cervena
Family: Toyota Yaris 1.3 2006, modra metaliza
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás vie najviac naštvat ????

Príspevok od používateľa smutok » Pondelok, 30. Septembra 2013, 16:51

Bohuzial, je to rychloservis.
Oni nebudu zabijat cas diagnostikou dalsich systemov v aute kedze to nemaju zaplatene, riesia len opravu toho konkretneho problemu s ktorym si prisiel.
V neautorizovanych servisoch to nie je o nic lepsie. A pozor, autorizakov sa nezastavam, uz sa len nevyjadrujem k ich praci.
V podstate jedina cesta ako mat o auto postarane, je najst cloveka ktory sa tomu venuje hlavne ako hobby a nie je to jeho primarny sposob obzivy, ma k tomu autu vztah a je dosledny. Co v konecnom dosledku vychadza vacsinou len na samotneho pouzivatela, ti technicky menej zrucny alebo bez priestorovych ci casovych moznosti su odkazani na rychloservisy, kde je potrebne hlavne rychlo a potom az kvalitni vyriesit konkretny problem. Nikto tam nebude hladat dalsie mozne problemy, lebo ked ziaden nenajde, tak im to nikto nezaplati a vlastne aj ked najde, tak tiez nie.
Od servisom treba mat triezve ocakavania.
Ale este raz upozornujem, naozaj sa uisti, ze je to to tesnenie a ze ti neidu menit veci metodou pokus omyl, lebo je rychla a pre servis velmi vyhodna na rozdiel od zdlhavej diagnostiky. Ved vymeny budes platit ty a pokial to co vymenili bolo v poriadku, tak nikto to uz neda dole a peniaze ti naspat nevratia.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

Používateľov profilový obrázok
Srandista
Toyota guru
Príspevky: 1503
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Júla 2009, 13:46
Bydlisko: Brno

Re: Čo vás vie najviac naštvat ????

Príspevok od používateľa Srandista » Pondelok, 30. Septembra 2013, 16:59

No to sa neboj, po auto si zajtra idem a ani ma nenapadne ho nechat spravovat tam... Pretoze presne ako hovoris, metoda pokus-omyl ma uplne neoslovuje, hlavne ked sa v nej tocia moje (nie prave male) peniaze... Uz len najist toho spravneho cloveka na opravu, resp. doviezt auto k nemu...

EDIT: Este som si spomenul na jednu vec, ktoru ked mi ten technik povedal, tak som skoro spadol zo stolicky. Ked som sa ho totiz spytal, ako to, ze na problem, ktory tam podla neho bol uz pred vymenou chladica, neprisli po jeho vymene mi bolo odpovedane, ze to bolo preto, lebo po vymene chladica system nenatlakovali, pretoze nemusia... Viete si predstavit, ze po tejto informacii som bol od uzasu uplne nemy, a zaroven tvorila posledny klinec do rakvy k mojmu nazoru na autorizovane servisy...
Hyundai i30 1.5 T-GDI 2022, cervena
Toyota Corolla 1.8 TS 2003, cervena
Ex: Toyota Corolla 1.3 G6 1998, cervena
Family: Toyota Yaris 1.3 2006, modra metaliza
Obrázok

tofak
Toyota guru
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: Nedeľa, 29. Júna 2008, 21:22
Bydlisko: Košťany nad Turcom (skoro MT)

Re: Čo vás vie najviac naštvat ????

Príspevok od používateľa tofak » Utorok, 1. Októbra 2013, 08:20

Kedze sa tu diskutuje uz technicky a aj tymto prispevkom sa vzdialim teme o nastvati tak to kludne prehodte Srandistovi do temy o aute.
Na uvod napisem, ze tvoj motor poznam len zbezne, ale tie veci platia vseobecne.
Keby si mal aj len akoze "trosku" prdnute tesnenie tak sa ti to prejavy hned aj pri pomalej jazde, ventilatory sa nezapinaju pri normalnej teplote, az uz aj na budiku videtelne vecsej, takze nemozu akoze tuto malu prdnutost schladit.

A skus si predstavit kolko je roboty kym vymenis tesnenie (nehovorim ze kazda serv. hodina nieco stoji, to je mi fuk) ,kolko je to vela ukonov a potencionalnych moznosti na vludenie chybicky ktora ti moze poskodit az znicit motor.

Takze skor to bude tou nedostatocnou ucinnostou chladica ako tesnenim. A natlakovanie systemu???

Kto to ma natlakovane??? A na co to vobec je?? Nemalo by to byt skor vysatie vzduchu zo systemu??

http://www.bgs-obchod.sk/bgs/eshop/28-1 ... manometrom

ked si pozrem tu sadu, nikde tam nevidim moznost nieco robit ked je na chladici original vycko, tak ake tlakovanie ved ked dam tie pomocky dole ,do ruky chytim vycko a dam ho tam, tak ako tam moze ostat nejaky tlak?? A este samozrejme ze ked je to pod tlakom tak sa pokocham malym gejzirom.

Postudujem doma mudre knizky, ale to tlakovanie my pride len na zistenie netesnosti.
0. od 24.11.2018 aj UFO - 1,8 i-Vtec 103kW
1. Corolla E11 - 4ZZ-FE
2. Carina TA62 (r.v.1982) - 3T
Ex: Starlet darca EP 82- 4E FE
Ex: Starlet EP82-2E E,swap 4E FE(62 kW)
Ex: Carina 2- 4A FE(74 kW)
Ex: Carina E- 4A FE(85 kW)
Ex: Corolla AE86- 4A GE

Používateľov profilový obrázok
Bebo
Toyota guru
Príspevky: 1015
Dátum registrácie: Streda, 1. Júla 2009, 14:36
Bydlisko: MT

Re: Čo vás vie najviac naštvat ????

Príspevok od používateľa Bebo » Piatok, 8. Novembra 2013, 11:30

Ked debil ide po meste 80km/h, kluckuje medzi autami (samozrejme bez smeroviek) a ohrozuje vsetkych dookola. A potom na semafore, ked zelena svieti uz niekolko sekund, tento vypatlanec stale stoji (a blokuje auta za nim), lebo telefonuje :twisted: .
Toyota RAV4 Hybrid AWD Selection
Toyota Previa 2,4 XL

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Čo vás vie najviac naštvat ????

Príspevok od používateľa spider207 » Pondelok, 2. Decembra 2013, 19:47

hmm, neviem či naštvať, ale skôr zarmútiť.. tohoto herca som mal fakt rád, so slzou v oku spomínam na prvé F&F.. Rest in peace :(

Herec Paul Walker z Rýchlo a zbesilo zomrel pri autonehode
Link2

Obrázok

Používateľov profilový obrázok
sonnicek
Toyota guru
Príspevky: 1073
Dátum registrácie: Utorok, 9. Novembra 2010, 19:51
Bydlisko: Bratislava - Nove Mesto

Re: Čo vás vie najviac naštvat ????

Príspevok od používateľa sonnicek » Piatok, 3. Januára 2014, 14:08

že špina zamestnávatel sa nechce dohodnut na vypovedi :?
Corolla 1.4 VVT-i, 71 kW, r.v. 2003, update 1.2.2012 priemerka na palubnom uz neukazuje nic :)

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných