5Gen celica 156ps vs. IIgen Koktavia cca 130ps

všetko o tomto modeli

Moderátor: Leňulka

Používateľov profilový obrázok
paranormalny_somarik
panic
Príspevky: 93
Dátum registrácie: Nedeľa, 11. Novembra 2007, 15:32
Bydlisko: Dubravka, BA
Kontaktovať používateľa:

Re: 5Gen celica 156ps vs. IIgen Koktavia cca 130ps

Príspevok od používateľa paranormalny_somarik » Sobota, 17. Novembra 2007, 17:46

IIIAAA, oslik sa prave schuti zasmial na parkovisku...

Priznam sa, ze viac, ako 5-10km v kuse si netrufam na okreske sportovo jazdit, je to dost narocne na koncentraciu a ta chyba by skor ci neskor iste prisla, aj ked si ju v tom momente nepripustam.

A tu citam, ze 62km nahanacka. A pritom autor vedla pise o nebezpecnych vodicoch na octaviach. Kde tu je rotfl smajlik, lol je malo.

V pripade, ze to nebola snaha o jazdu na hrane, tak beriem spat, ale neviem potom, naco to porovnanie bolo vobec spominane. Navyse, ak vysledok na 90% zavisi tak ci tak od vodica.

Ale vsak hlavne, ze sa zase nakydalo na chrochtafku :) Sorry, ze zasieram prispevok, dajte hned :arrow: offtopic.
Ked vam bliknem, prosim vas, nezavadzajte. Dakujem.

Rozkosny cierny oslik

Používateľov profilový obrázok
academic
začiatočník
Príspevky: 310
Dátum registrácie: Pondelok, 30. Apríla 2007, 12:39
Bydlisko: Zvolen/BA

Re: 5Gen celica 156ps vs. IIgen Koktavia cca 130ps

Príspevok od používateľa academic » Sobota, 17. Novembra 2007, 18:33

neboj oslik, aj ty si nas.
A nadavanie si nevsimaj. Ja som tu asi dokonca vodca "antiskodovackej" grupy ;-) ....to je teraz v móde nadavanie na ochcáfky. Ale napokon si zato mozu sami. Keby nejazdili ako chrapuni, tak si ich nikto ani nevsimne ;-)
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
paranormalny_somarik
panic
Príspevky: 93
Dátum registrácie: Nedeľa, 11. Novembra 2007, 15:32
Bydlisko: Dubravka, BA
Kontaktovať používateľa:

Re: 5Gen celica 156ps vs. IIgen Koktavia cca 130ps

Príspevok od používateľa paranormalny_somarik » Sobota, 17. Novembra 2007, 18:36

academic napísal:neboj oslik, aj ty si nas.
A nadavanie si nevsimaj. Ja som tu asi dokonca vodca "antiskodovackej" grupy ;-) ....to je teraz v móde nadavanie na ochcáfky. Ale napokon si zato mozu sami. Keby nejazdili ako chrapuni, tak si ich nikto ani nevsimne ;-)
Nie, nie... Do klubu "62km bez pudu sebazachovy" oslik patrit nechce. V crash teste su vysledky velmi zle, co som si bol pozeral. :!:
Ked vam bliknem, prosim vas, nezavadzajte. Dakujem.

Rozkosny cierny oslik

Používateľov profilový obrázok
academic
začiatočník
Príspevky: 310
Dátum registrácie: Pondelok, 30. Apríla 2007, 12:39
Bydlisko: Zvolen/BA

Re: 5Gen celica 156ps vs. IIgen Koktavia cca 130ps

Príspevok od používateľa academic » Sobota, 17. Novembra 2007, 18:45

neboj...ide sa podla urcitych pravidiel ;-) striktne su zakazane veci ake bezne vidiet u soferov ochcávii a fobii...takze je to ovela bezpecnejsie ako kazdodenne jazdenie pocas tyzdna ;-)
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
paranormalny_somarik
panic
Príspevky: 93
Dátum registrácie: Nedeľa, 11. Novembra 2007, 15:32
Bydlisko: Dubravka, BA
Kontaktovať používateľa:

Re: 5Gen celica 156ps vs. IIgen Koktavia cca 130ps

Príspevok od používateľa paranormalny_somarik » Sobota, 17. Novembra 2007, 18:48

academic napísal:neboj...ide sa podla urcitych pravidiel ;-) striktne su zakazane veci ake bezne vidiet u soferov ochcávii a fobii...takze je to ovela bezpecnejsie ako kazdodenne jazdenie pocas tyzdna ;-)
Oslik nechapavo striela do deraveho vyfuku... Prosim vysvetlit. :!:
Ked vam bliknem, prosim vas, nezavadzajte. Dakujem.

Rozkosny cierny oslik

C3rn0
začiatočník
Príspevky: 323
Dátum registrácie: Utorok, 20. Marca 2007, 09:30
Bydlisko: 90%BA - 10%Spisska Nova Ves
Kontaktovať používateľa:

Re: 5Gen celica 156ps vs. IIgen Koktavia cca 130ps

Príspevok od používateľa C3rn0 » Sobota, 17. Novembra 2007, 20:18

oslikovi nevysvetlim ja... .
Academicovi taktiez nevysvetli nik, ze obe auta su na "pretekanie" uplne ale uplne naprd.
Chodte do brna na okruh tam si to rozdajte a nie tu machrovat ako som sa na Aurise (btw. pekne auticko) siel zabit a som lepsi preto ze mam mensi pud sebazachovy :lol: (ako by ste sa zlatka moje na tych prditkach predbiehali, v zakrute by si siel neskor na brzdy ? ).

Používateľov profilový obrázok
academic
začiatočník
Príspevky: 310
Dátum registrácie: Pondelok, 30. Apríla 2007, 12:39
Bydlisko: Zvolen/BA

Re: 5Gen celica 156ps vs. IIgen Koktavia cca 130ps

Príspevok od používateľa academic » Sobota, 17. Novembra 2007, 20:35

...jaj to nieeeeee....mne je to jasne kamosko......to som len vysvetlil niekomu, ze ochcávia nie je najrychlejsie auto....pretoze u nas su borci typu Polivka vo filme: kurvahosigutntag......cize vyliezli zo slepacich hoven na dedine, dostanu sluzobnu ochcáviu a myslia si, ze su PREZIDENTI GALAXIE :mrgreen: ....vies, oni sedeli nanajvys tak v zhrdzavenom, polorozpadnutom traktore pri orani rodnej hrudi...
Obrázok

C3rn0
začiatočník
Príspevky: 323
Dátum registrácie: Utorok, 20. Marca 2007, 09:30
Bydlisko: 90%BA - 10%Spisska Nova Ves
Kontaktovať používateľa:

Re: 5Gen celica 156ps vs. IIgen Koktavia cca 130ps

Príspevok od používateľa C3rn0 » Sobota, 17. Novembra 2007, 20:50

sorry za OT, ale.

Pozeram, prave pozeram. A uz chem mit taky hardraplaan :)

Používateľov profilový obrázok
paranormalny_somarik
panic
Príspevky: 93
Dátum registrácie: Nedeľa, 11. Novembra 2007, 15:32
Bydlisko: Dubravka, BA
Kontaktovať používateľa:

Re: 5Gen celica 156ps vs. IIgen Koktavia cca 130ps

Príspevok od používateľa paranormalny_somarik » Sobota, 17. Novembra 2007, 21:07

academic napísal:...jaj to nieeeeee....mne je to jasne kamosko......to som len vysvetlil niekomu, ze ochcávia nie je najrychlejsie auto....pretoze u nas su borci typu Polivka vo filme: kurvahosigutntag......cize vyliezli zo slepacich hoven na dedine, dostanu sluzobnu ochcáviu a myslia si, ze su PREZIDENTI GALAXIE :mrgreen: ....vies, oni sedeli nanajvys tak v zhrdzavenom, polorozpadnutom traktore pri orani rodnej hrudi...
Stale nechapem, ako si mu to teda vysvetlil, ze nema rychlejsie auto. Nahanali ste sa, alebo nie. Zato, ze jazdim na oslikovi, este neznamena, ze som uplne blby. Alebo zeby? :?:
Ked vam bliknem, prosim vas, nezavadzajte. Dakujem.

Rozkosny cierny oslik

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: 5Gen celica 156ps vs. IIgen Koktavia cca 130ps

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Nedeľa, 18. Novembra 2007, 09:33

C3rn0 napísal:O2 porovnat s Celikou je trosku nemiestne. Skoro ako porovnavat detsky kocik s jednou kolieskovou korculou, len preto ze ma 4ry kolesa. Ego niektorych ludi by som neriesil, len preto ze to auto je jeho tak musi byt najlepsie (aj na strane Celikarov). O2 je skvele auto, este skvelejsie je ked sa porovnaju vlastnosti k cene. No vacsina ludi tu ma jazdenky, ja taktiez, takze toto ako argument neberem. Nova O2 s TFSI ma len tazko v svojej triede konkurenciu, ale ako vravim so svojej triede. Pre mna je O2 Combi s TFSI EXCELETNE auto s dobrymi jazdnymi vlastnostami.
============

K tomu predbiehanu zadku na lade pri chumelici.

Sorac ale na com chalan do teraz jadil ? Velkostne tak golf, 206 lebo inak tomuto nechapem tuto "kritiku".
prosim ta najskor si precitaj vsetko okolo tejto temy, ako vznikla, preco vznikla a potom tu pis, ze co porovnavam... caw :mrgreen:
chalan toho ma mozno viac odjazdeneho ako ty od.... jazdil stodvacinu, pick-up, /*A6,A8 (fullovky s nenormalnou elektronikou)-sluzobne*/, OI a teraz OII

no kup si to excelentne auto a jazdi snim do servisu kazdy mesiac, viem o com hovorim, Chalanisko od nas to ma v kombicku a nenadava sice, lebo si mysli, ze to nieje priliz casto-ten servis
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

C3rn0
začiatočník
Príspevky: 323
Dátum registrácie: Utorok, 20. Marca 2007, 09:30
Bydlisko: 90%BA - 10%Spisska Nova Ves
Kontaktovať používateľa:

Re: 5Gen celica 156ps vs. IIgen Koktavia cca 130ps

Príspevok od používateľa C3rn0 » Nedeľa, 18. Novembra 2007, 11:23

celica 17r 156k 186Nm
koktavka 1r 140k 320Nm

vcelku asi len toto sa stalo....
Toto porovnavas, ak to cele zhrniem.
Ja len tvrdim ze porovnavas debiliny a riesis si komplexy pri tomto aute.
A taktiez ja mozem spravit globalny zaver, ako kamarat jazdi s sluzobny avensisom 3x za pol roka do servisu s dizolm, ze to auto je cele na pixnu.
Hrusky s jablkami, jablka s hruskami a pridas este aj banany k tomu.

Nic osobne, len reagujem na to ako si to ty napisal. Beriem ze ma chalan najazdenych viac km. Ja zatial "len", filcka, primera, fobia, swift a corella. Ale taketo reci od cloveka co pomenil viac aut a nie je sedlak by som ozaj necakal. (nenarazam teraz konkretne na teba )

Používateľov profilový obrázok
paranormalny_somarik
panic
Príspevky: 93
Dátum registrácie: Nedeľa, 11. Novembra 2007, 15:32
Bydlisko: Dubravka, BA
Kontaktovať používateľa:

Re: 5Gen celica 156ps vs. IIgen Koktavia cca 130ps

Príspevok od používateľa paranormalny_somarik » Nedeľa, 18. Novembra 2007, 12:02

140k je menej ako 156k, co sa to tu vlastne riesi? :) Ze auto uz nema udavany vykon, alebo ze niekto lepsie soferuje? :?:
Ked vam bliknem, prosim vas, nezavadzajte. Dakujem.

Rozkosny cierny oslik

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: 5Gen celica 156ps vs. IIgen Koktavia cca 130ps

Príspevok od používateľa Rasťo » Nedeľa, 18. Novembra 2007, 12:57

Síce sa ako nemajiteľ tohto typu auta nemám čo zapájať do tohto thread-u, ale niečo málo by som mal :
Ad1: Nechápem ako je možné, že tento off-topic thread je ešte v tejto sekcií...
Ad2: Po technickej stránke - výkon nie je všetko. Možno to tu ešte pár ľudí nenapadlo, ale motor okrem výkonu ponúka ešte také, že "ťah", alebo inak povedané "krútiaci moment" a je problémom majiteľa vozu, či jeho priebeh nejakým shittuningom zmení tak, že bude mať na nejakých otáčkach vysoký peak na úkor jeho rovnomerného rozloženia (detto kryvka výkonu).
Ad3: Už prestaňte porovnávať dve autá, ktoré sú (boli) navrhované a vyrábané za iným účelom použitia.
Ad4: Podvozok a riadenie športových Toyot je "way out of Škoda range"...
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: 5Gen celica 156ps vs. IIgen Koktavia cca 130ps

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Nedeľa, 18. Novembra 2007, 13:25

KASLITE NA TO UZ TEDA, POROVNAVAM TO? ALE NIE PRETO VZNIKLA TATO TEMA, ALE PRETO, JAK SI MOJ KAMARAT SKODOVKAR ZARYTY POCHVALUJE TU KONZERVU.
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
paranormalny_somarik
panic
Príspevky: 93
Dátum registrácie: Nedeľa, 11. Novembra 2007, 15:32
Bydlisko: Dubravka, BA
Kontaktovať používateľa:

Re: 5Gen celica 156ps vs. IIgen Koktavia cca 130ps

Príspevok od používateľa paranormalny_somarik » Nedeľa, 18. Novembra 2007, 13:44

Rasťo napísal:Ad2: Po technickej stránke - výkon nie je všetko. Možno to tu ešte pár ľudí nenapadlo, ale motor okrem výkonu ponúka ešte také, že "ťah", alebo inak povedané "krútiaci moment" a je problémom majiteľa vozu, či jeho priebeh nejakým shittuningom zmení tak, že bude mať na nejakých otáčkach vysoký peak na úkor jeho rovnomerného rozloženia (detto kryvka výkonu).
Ad3: Už prestaňte porovnávať dve autá, ktoré sú (boli) navrhované a vyrábané za iným účelom použitia.
Ad4: Podvozok a riadenie športových Toyot je "way out of Škoda range"...
A nie je ten "tah" len konstantou vynasobeny vykon pri danych otackach? Inac bavit sa pri seriovych autach o nejakych vyslovene peaky motoroch, mi pride od veci. V principe je jasne, ked tocis po obmedzovac, tak po kazdom preradeni vyssie bude mat dizel (pri rovnakom maximalnom vykone) vyssi aktualny vykon, ako ten benzin. Druha vec zase je, ze pri maximalnom zrychlovani sa oplati este tocit aj za otacky, kde je maximalny vykon a benzin je v tomto pasme lepsi, lebo ten krutak mu tak brutal nepada za tymito otackami, ako u dizla. V konecnom zuctovani to teda pre benzin ani po preradeni smerom hore nevyzera tak zle, ako by sa dalo predpokladat. A vyse 10% vyssi vykon je uz potom to, co rozhodne. Vzhladom na tu mapku, kde najnizsia rychlost (ak tam boli sami) im asi pod 180 nepadla, sa vyhody dizla uz stracaju uplne. Ak by tam boli nejake vracaky, kde by bolo treba aj dvojku, tak si viem predstavit, ze by sa benzin dostaval do prilis nizkych otacok, kedze medzi jednotkou a dvojkou je dost diera, co sa sprevodovania tyka. Jedine, co tej octavii fakt pomahalo, je to, ze on asi kvaltoval 5-6 (neviem ake to ma dlzky prevodov), kym celica tam mala furt len 5. Ak je vsak 5ka Octavie priblizne rovnako dlha, ako 5ka Celicy, tak ani toto nie je argument. Ak je vyrazne kratsia (povedzme ide do tych 210km/h), tak mala octavia prave v tomto vyhodu. Ale nie v tom, ze zerie naftu.

Cize aby som to zhrnul. Bud mu ten motor uz netaha, ako ma, alebo ma nejake "aerodynamicke vylepsenia". Alebo skratka z tych jedinych dvoch zakrut, co na celom useku boli, vysla ochcafka o povedzme 10km/h rychlejsie a to uz pri 190km/h znamena "cosi". Kolko trva, kym zrychlis zo 180 na 190 u 150k auta? 6sekund? Dakujem pekne, toto dohanat, potom jasne, ze 15k viac nestaci.

A mimochodom - porovnavat sa daju akekolvke dve krabice na kolesach, co sa zrychlenia a prejazdu zakrut tyka. Preco by sa nemohli?
Ked vam bliknem, prosim vas, nezavadzajte. Dakujem.

Rozkosny cierny oslik

Zamknuté

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných