Ako som vyleštil svetlo =)

všetko o tomto modeli

Moderátor: AndyGTP

helpfinder
panic
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Piatok, 2. Októbra 2009, 18:46

Re: Ako som vyleštil svetlo =)

Príspevok od používateľa helpfinder » Streda, 18. Apríla 2012, 08:16

v podstate tak isto ako ty ... smirgel 1200, 2000, rozprasovac s vodou a Xerapol.
Spravil som kazde svetlo 3x (teda 3x brusenie 1200+brusenie 2000+lestenie Xerapol). Aee robil som to rukou, tak tie kraje svetla asi nebudu take vybrusene ako stredna cast svetla.
nakonic som nasiel este nejaky TurtleWax lak na karoseriu a dolestil som to aj tym, neviem ci to nejako pomohlo, rozhodne to nijako neuskodilo (nezmatnilo, nezozltlo, alebo inak nezreagovalo)
Myslim ze ochranny lak sa tam uz nenachadzal ...

Používateľov profilový obrázok
Luxury Detailing
panic
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Sobota, 9. Júna 2012, 16:49
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako som vyleštil svetlo =)

Príspevok od používateľa Luxury Detailing » Nedeľa, 10. Júna 2012, 09:15

Trocha to ozivim kedze sa vam budem snazit trocha radit ohladom tychto drobnosti.

Postup je asi takyto. Pokial mate zazltnute svetla kludne to mozete zacat brusit 500 alebo 600, nasledne je potrbne pouzit 1000, 2000, 3000. Po kazdom prebruseni si plast utrite a skontrolujte ci su hlbsie skrabance od brusenia predoslim papierom odstranene. Ja po prebruseni, pouzivam este trizact 300, ale ak nechcete nemusite ho pouzit. Na lestenie pouzivam pasty 3M. Vyjadrim sa asi takto na vyrobok Xerapol, kedze som ho aj ja pouzival. Je to totalna blbost! Xerapol ma tendenciu prekrivat a nie lestit. Svetla sa vam v priebehu nikolko mesiacov vratia do povodneho stavu (su aj vynimky, ale najazdia 10000 km rocne). Radsej pouzite 3M plastic polish, za cenu 13 € je to velice vyhodne balenie, mozete potom prelestit vsetkym susedom auta :). Na ochranu plastu aby sa nevratil do povodneho stavu aplikujem keramiku. Produkt ktory je odolny voci skrabancom atd ( http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... a10NISZm_s ) ALe neratam ze si ju teraz budete chciet zadovazit :) Na plast pouzivajte aspon vosk, dajte ho tam pri umyvani aspon kazdy druhy alebo treti mesiac. Svetlo sa nebude tak spinit, bude odolavat prachu takze bude miernejsia tendencia ze sa svetla opat vratia do krasneho zlteho stavu.

Takto vypada dvojhodinova robotka, plast brusim rucne a lestim rotackou.

Obrázok
Profesionálne leštenie a oprava lakov, kompletné čistenie interiérov a tepovanie. Aplikacia nano produktov. Prvé profesionálne Detailingové Centrum v Bratislave

Pre členov fóra 5% až 15% zlava na služby

http://www.royalgarage.sk

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Re: Ako som vyleštil svetlo =)

Príspevok od používateľa AndyGTP » Nedeľa, 10. Júna 2012, 11:47

Presne takymto sposobom, radami a podobne, sa mozes zapajat - je to prinosnejsie a nenasilnejsie, nez tvoj prvy post. Urcite sa najde niekto, kto ta oslovi s dopytom po detailingu. Nie kazdy ma na tieto veci cas, chut a potrebne vybavenie.

Otazka k veci: je trizact 300 vodny smirgel?

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

Používateľov profilový obrázok
Luxury Detailing
panic
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Sobota, 9. Júna 2012, 16:49
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako som vyleštil svetlo =)

Príspevok od používateľa Luxury Detailing » Nedeľa, 10. Júna 2012, 17:06

Oki vsak vsetko ostatne mas v sprave, ako by to mohlo vyzerat.

Trizact 3000. (nie 300 pardon) je polyesterovy material, ktory je ulozeny v nejakej strukture. Je to v podstate dobre pouzivat tak ze si dane miesto postriekas vodou ( s lubrikantom alebo pouzit Jar a vodu do rozprasovaca ) A kotucik das na unasac, do napr. aku skrutkovaca (vrtacky). Vodny smirg. 3000 ti neha stale este nejake stopy po bruseni. A trizact je zazrak na skoro uplne vyhladenie povrchu. Potom na dolestenie este miernych nedostatkov sa pouzije pasta.
Profesionálne leštenie a oprava lakov, kompletné čistenie interiérov a tepovanie. Aplikacia nano produktov. Prvé profesionálne Detailingové Centrum v Bratislave

Pre členov fóra 5% až 15% zlava na služby

http://www.royalgarage.sk

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Re: Ako som vyleštil svetlo =)

Príspevok od používateľa AndyGTP » Nedeľa, 10. Júna 2012, 20:32

ano, presne to som chcel pocut, ze ide o trizac 3000 a nie 300 a ze sa aplikuje s vodou. Videl som to v praxi uz dost davno, viem, ze aj retuseri v automobilkach to pouzivaju, preto som sa na to pytal. Ten termin vodny smirgel som asi pouzil nevhodne, ale myslel som presne toto.

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

Používateľov profilový obrázok
Luxury Detailing
panic
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Sobota, 9. Júna 2012, 16:49
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako som vyleštil svetlo =)

Príspevok od používateľa Luxury Detailing » Nedeľa, 10. Júna 2012, 21:43

Mas pravdu pouziva sa to v automobilkach na opravu nedostatkov na laku. Ja to vyuzivam tak isto pri odstranovani skrabancov a inych defektov. Postup je pri tom rovnaky ale netreba unasac, ja pouzivam mini sanding block. Je to v podstate taky mini hoblik. Ktory je dole na foto. Ale myslim ze to uz je aj na inu temu :)

Obrázok
Profesionálne leštenie a oprava lakov, kompletné čistenie interiérov a tepovanie. Aplikacia nano produktov. Prvé profesionálne Detailingové Centrum v Bratislave

Pre členov fóra 5% až 15% zlava na služby

http://www.royalgarage.sk

Používateľov profilový obrázok
Ludis
panic
Príspevky: 74
Dátum registrácie: Piatok, 25. Júla 2008, 01:13

Re: Ako som vyleštil svetlo =)

Príspevok od používateľa Ludis » Pondelok, 11. Júna 2012, 01:13

A cim potom odstranujes zbytky lepidla po strhnuti tej rozmocenej papierovej pasky??
.:.:.:.3S-GTE.:.:.:.

Používateľov profilový obrázok
Luxury Detailing
panic
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Sobota, 9. Júna 2012, 16:49
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako som vyleštil svetlo =)

Príspevok od používateľa Luxury Detailing » Pondelok, 11. Júna 2012, 05:23

Je to maskovacia paska, pre lakovne. Takze ta paska lepidlo nezanechava.
Profesionálne leštenie a oprava lakov, kompletné čistenie interiérov a tepovanie. Aplikacia nano produktov. Prvé profesionálne Detailingové Centrum v Bratislave

Pre členov fóra 5% až 15% zlava na služby

http://www.royalgarage.sk

Používateľov profilový obrázok
Ludis
panic
Príspevky: 74
Dátum registrácie: Piatok, 25. Júla 2008, 01:13

Re: Ako som vyleštil svetlo =)

Príspevok od používateľa Ludis » Pondelok, 11. Júna 2012, 14:46

Aha..lebo na tych dvoch fotkach kde uz je strhnuta paska mi pride ze tam ostali zvysky lepidla..tak preto som sa pytal:))
.:.:.:.3S-GTE.:.:.:.

Používateľov profilový obrázok
Luxury Detailing
panic
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Sobota, 9. Júna 2012, 16:49
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako som vyleštil svetlo =)

Príspevok od používateľa Luxury Detailing » Pondelok, 11. Júna 2012, 18:47

Nie nie, to su v podstate ciste miesta, okolo to je vsetko odbordelu od brusenia a lestenia, to potom samozrejme umyjem :)
Profesionálne leštenie a oprava lakov, kompletné čistenie interiérov a tepovanie. Aplikacia nano produktov. Prvé profesionálne Detailingové Centrum v Bratislave

Pre členov fóra 5% až 15% zlava na služby

http://www.royalgarage.sk

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných