Manžeta na poloos, homokinetický kĺb - kde zohnať?

všetko o tomto modeli

Moderátor: AndyGTP

Používateľov profilový obrázok
hanz
začiatočník
Príspevky: 254
Dátum registrácie: Štvrtok, 14. Októbra 2004, 09:47
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Manžeta na poloos, homokinetický kĺb - kde zohnať?

Príspevok od používateľa hanz » Nedeľa, 15. Mája 2005, 11:01

zdravim, vie mi niekto poradit ci a kde sa daju nejako lacnejsie zohnat na prednu poloos tie manzety co "chrania" zaustenie do kolesa? v toyote mi zadelili 3000 korun :?
dakujem

Používateľov profilový obrázok
tropi
začiatočník
Príspevky: 253
Dátum registrácie: Pondelok, 16. Augusta 2004, 19:34
Bydlisko: Zohor

Príspevok od používateľa tropi » Pondelok, 16. Mája 2005, 07:04

Ja som ich kupoval v blave. v mototechne kde vie objednat aj zahranicne auta jedna ma stala 400 Sk.V baleni je manzeta nove kovove pasky a vazelina.Jenu mam rok a vpohode,druhu asi tri mesiace a tiez OK.
Rozobrana-Toyota Corolla 1.3XL,liftback
rv.1990,E9
EX-Toyota Yaris 1.3vvti,rv.2008
Toyota Rav 4 ll ,2,0 vvti rv. 2005. AT

Masiar Marek
panic
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Piatok, 15. Júla 2005, 18:14
Bydlisko: Mierova 1967/8-46 D.Kubin

Príspevok od používateľa Masiar Marek » Streda, 20. Júla 2005, 19:20

Aj ja som dal za jednu 400.Su to manzety homokinetickych klbov.Daj si tam vazelinu na baze litia.Je taka siva.Je urcena na extremne zatazenie.A homokinetaky su namahane dost.Zvlast ked mas vytoceny plny lavy alebo pravy a autu dost pritlacis.Ak mozes tak to nerob.Ak budes chciet menit tie manzety mas jednoduchsie ich natiahnut s druhej strany poloosi od diferencialu.Tam su tiez manzety,su upnute na takych puzdrach ktore idu do diferaku a je v nich mazaci tuk.Aj ten si uz vymen ked to budes mat vonku.Mozes tam dat aj tu isu vazelinu ako na homokinety.Len ked vytiahnes tu poloos s tych puzdier,tak na konci poloosi su tri ihlickove loziska ulozene v tvare trojcipej hviezdy.Najprv si to ocisti od toho tuku a na konci najdes segerku.Vycvakni ju von a cele to stiahnes dole.Pozri si ci mas dobre aj tie manzety.Vies ono to nie je az taka sranda vymenit to.Nepoznam nikoho kto dokazal rozobrat ten homokinet a natiahnut to s vonka.Mozno sa to da,ale nerobil by som to.Musis dat dole brzdove prasata,dat dole kotuc,stiahnut s loziska a s tisichranu naboj a az potom sa Ti uvolni poloos.To ked uz budes mat rozhodene tak si pozri ci mas dobre aj loziska a gufera.Taka dobra rada ked budes naspät dotahovat loziska,dotihni na doraz a potom pol otacky povol.Ak ich nepovolis mozes ich potom pri jazdeni odhriat.Takto je to na E10sine.Ale ine od toho daleko mat nebudu.Tak sa maj a vela zdaru.
marek
Corolla E10 1332 4E-FE
sedan

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní