"zadné lémy" E10

všetko o tomto modeli

Moderátor: AndyGTP

Používateľov profilový obrázok
alex 008
panic
Príspevky: 50
Dátum registrácie: Sobota, 25. Júna 2011, 21:18
Bydlisko: Žilina

"zadné lémy" E10

Príspevok od používateľa alex 008 » Streda, 6. Júla 2011, 19:08

Ahojte toyoťáci,

každý kto má e10 určite pozná tento "kvitnúci" problém, minulý rok mi to robili nanovo na oboch stranách, avšak na pravej ktorá bola kedysi búraná už sú pod lakom zas bublinky, čiže zas hrdzavie na mieste úchytu zadného nárazníka, asi sa tam drží voda alebo čo. Každý kto má skúsenosť overenú časom bolo by dobré podeliť sa o rady aby som to vyriešil natrvalo. ;-)

Používateľov profilový obrázok
mr.fatal
začiatočník
Príspevky: 162
Dátum registrácie: Štvrtok, 16. Apríla 2009, 23:40
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: "zadné lémy" E10

Príspevok od používateľa mr.fatal » Štvrtok, 7. Júla 2011, 00:36

ahoj, myslim, ze tento problem je jednym z kategorie " menej riesitelnych". Voda a hrdza su velmi tazky super. Mojej toyotke sa to este nastastie vyhyba. Kedysi na Skode 130 som tieto problemy celkom uspesne riesil asfaltovymi a laminatovymi natermi a nastrekmi, ale aplikovat to na toyku....neviem... Na skodovke sa ta nevzhladnost dala prepacit ale na takom peknom aute ako E10 by som to nestrpel :) Nic ine ako precizne nanesienie zakladnej farby a viacerych vrstiev kvalitneho laku asi neexistuje, ak to nechces patlat nejakymi gebuzinami. Tot moj laicky nazor. Nejaky skuseny lakyrnik ti urcite poradi.
Tento isty problem prave riesim na druhom aute a asi to necham tak, alebo to iba naoko zatmelim a prelakujem, pretoze vrazit par stovak € do auta, ktore ma hodnotu mozno 1500 € sami nezda velmi rentabilne :(
Toyota Corolla E10 1.3 4E-FE
Honda Civic sedan 1.5 VTEC LS
EX: Skoda 130 L 5 Speed

Používateľov profilový obrázok
alex 008
panic
Príspevky: 50
Dátum registrácie: Sobota, 25. Júna 2011, 21:18
Bydlisko: Žilina

Re: "zadné lémy" E10

Príspevok od používateľa alex 008 » Štvrtok, 7. Júla 2011, 14:37

s tou rentabilitou mas urcite pravdu, nehnevalo by ma to keby mi to nerobili minuly rok na oboch stranach za 200€+ aj s diskami...sam viem ze ked je uz proces zacaty tak jedna 2 zimy to riadne nahlodaju... :( tazko sa mi je s tym zmierit ze neni vychodiska :cry:

Používateľov profilový obrázok
kuki
toyoťák
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Utorok, 7. Novembra 2006, 17:30
Bydlisko: Bratislava

Re: "zadné lémy" E10

Príspevok od používateľa kuki » Piatok, 8. Júla 2011, 14:29

Ja som to tiez riesil a dopadol som ako ty. Po case to opat zacalo kvitnut. Znamy ma autoservis, tak som sa ho pytal, ci sa s tym nieco da spravit a povedal, ze ak to chcem poriadne (na 5 - 10 rokov) tak jedine vyvarit a nastriekat a to bude za 500E. Inak potom taka oprava, aku som uz absolvoval a aku si absolvoval aj ty za 200E.
auto: Fun Or Racing Daily in STyle with More Power 260 - 267hp a 398Nm bratm
priblizovadlo: Honda City 1.4 Cool
predtym: dlllho dlllllllho Corolla E10 5D : 1,3 16V EFI : KS-One

lukipuki85
nula
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Štvrtok, 14. Júla 2011, 14:03

Re: "zadné lémy" E10

Príspevok od používateľa lukipuki85 » Pondelok, 25. Júla 2011, 08:35

Ahojte, Tiez mam s tymto problem a chcem to nejako poriesit. ta oprava co ste absolvovali bola komplet vymena lemov? alebo len nejaka oprava starich? jeden znamy tie lemy menil za nove, a po roku tam este nema vobec ziadnu hrdzu, ani naznak. stalo ho to tiez okolo 200E aj s novymi lemami. nerad by som keby ze to dam vymenit ze po roku to zhnije zas..planujem to potom cistit pravidelne, uz som kvoli tomu kupil vysokotlakovy cistic :D ...Len teraz dilema ze ci aj vy mate komplet menene a chytlo to tiez.
Dakujem.

Používateľov profilový obrázok
kuki
toyoťák
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Utorok, 7. Novembra 2006, 17:30
Bydlisko: Bratislava

Re: "zadné lémy" E10

Príspevok od používateľa kuki » Pondelok, 25. Júla 2011, 12:33

Nie, lemy nemenili, iba vybrus zacistenie, ochrana, zarovnanie a lak. Vymenou lemov by sa to mozno dalo a ak to mate aj s farbou za 200E, tak by som nevahal
auto: Fun Or Racing Daily in STyle with More Power 260 - 267hp a 398Nm bratm
priblizovadlo: Honda City 1.4 Cool
predtym: dlllho dlllllllho Corolla E10 5D : 1,3 16V EFI : KS-One

Používateľov profilový obrázok
alex 008
panic
Príspevky: 50
Dátum registrácie: Sobota, 25. Júna 2011, 21:18
Bydlisko: Žilina

Re: "zadné lémy" E10

Príspevok od používateľa alex 008 » Utorok, 26. Júla 2011, 21:56

ja mam jednu stranu komplet menenu aj s plechom, druhu "gitnutu"...bohuzial si uz nespominam ktora je ktora, no na jednej uz su bublinky zas, druha je zatial ok, teda ak ti to spravi poriadne myslim ze ti to vydrzi...

lukipuki85
nula
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Štvrtok, 14. Júla 2011, 14:03

Re: "zadné lémy" E10

Príspevok od používateľa lukipuki85 » Streda, 27. Júla 2011, 22:32

tak dufam ze ta ktoru mas menenu je ta ok :D cim dalej tym viac mam racej tu corollku a nechcem o nu prist len pre sprostu hrdzu.. jak sa hovori: ked ju milujes nie je co riesit :D...inac odkial si zohnal ten plech? nasiel som ich zatial len v autokelly a v ACI.

Používateľov profilový obrázok
alex 008
panic
Príspevky: 50
Dátum registrácie: Sobota, 25. Júna 2011, 21:18
Bydlisko: Žilina

Re: "zadné lémy" E10

Príspevok od používateľa alex 008 » Piatok, 29. Júla 2011, 15:10

to neviem ti povedat cele mi to riesil ten mechanik....a myslim ze nehrdzavie ta strana co bol meneny plech od spodu az po tu vrubku co je vo vyske nadrze(kde sa leje benzin)...

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 20 neregistrovaných